Nastolatka konstruuje wózki inwalidzkie dla chorych psów i kotów

Nastolatka z Minnesoty kocha zwierzęta. Dziewczyna, widząc jak psy i koty cierpią, gdy nie mogą chodzić, postanowiła im pomóc wrócić do sprawności. Dlatego zaczęła konstruować wózki inwalidzkie dla kochanych pupili.

16-letnia Shaine Kilyun nauczyła się konstruować takie specjalne wózki inwalidzkie oglądając tutoriale na YouTube. Metodą prób i błędów samodzielnie nauczyła się jak stworzyć taki pojazd.

Takie wózki inwalidzkie dają pokrzywdzonym zwierzętom komfort. Umożliwiają im chodzenie. Dzięki nim wiele psów i kotów zostało uratowanych przed uśpieniem. Te pojazdy dały im możliwość względnie normalnego funkcjonowania.

– “Ja po prostu kocham zwierzęta” – przyznaje szczerze dziewczyna. – “Uratowałam już parę piesków i kotów. Mam nadzieję, że to dopiero początek”.

16-latka rozpoczęła biznes. Jako że wózki cieszyły się sporym zainteresowaniem, Shaine skończyły się fundusze, które pozwoliłyby jej konstruować takie pojazdy. Dlatego nabywca musi zapłacić tylko za materiały potrzebne do stworzenia wózka inwalidzkiego dla zwierząt. W ten sposób chętni mogą nabyć taki pojazd za naprawdę symboliczną kwotę.

Nastolatka wykonuje wózki ze wspomaganiem z przodu, wspomaganiem z tyłu, lub jednocześnie z przodu i z tyłu. Projektowała już takie pojazdy dla zarówno dużych, jak i małych psów. Z jej wózków korzystał i Chihuahua, i Dog niemiecki.

Co więcej, dziewczyna kiedyś skonstruowała też wózek dla jeża! Teraz planuje stworzyć pojazd dla kaczki.

Shaine przyznaje, że najbardziej cieszy ją współpraca ze schroniskami. Dziewczyna jest świadoma, że to właśnie tam wiele zwierząt potrzebuje pomocy, a pracownicy schroniska nie zawsze są w stanie spełnić ich potrzeby.

Lisa Leverdiere, która pracuje w jednej z organizacji pomagającej zwierzętom, podkreśla, że wysiłek osób, takich jak Shaine, powinny być szczególnie docenione. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach uzbieranie pieniędzy wcale nie jest tak proste, jak się może wydawać.

Źródło: goodnewsnetwork.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły