Piękny gest polskiej tenisistki. Iga Świątek odda zarobione na korcie pieniądze

Iga Świątek, polska tenisistka, właśnie rozgrywa bardzo dobre zawody. Kobieta ostatnio awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W pięknym stylu wygrała z Rosjanką – Weroniką Kudiermietową. Po meczu o Idze zrobiło się głośno nie tylko za sprawą oszałamiającego wyniku, ale też jej oświadczenia. Bowiem tenisistka obiecała, że wygrane pieniądze przeznaczy na szczytny cel.

“Nie jest to zwykły pomeczowy post. Chciałabym Wam coś przekazać” – napisała w poście na Instagramie. Tenisistka przypomniała w nim o Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, który był w niedzielę. Potem poinformowała swoich fanów, że zdecydowała się przeznaczyć kwotę zarobioną na korcie na rzecz fundacji zajmującej się zdrowiem psychicznym.

“Kiedy jestem w stanie cieszyć się moją grą jak dzisiaj, jestem szczęśliwa i wdzięczna. Ale to nie będzie zwykły pomeczowy post, bo to nie jest zwykły dzień. Chcę odnieść się do #ŚwiatowyDzieńZdrowiaPsychicznego. To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze” – napisała.

“A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia” – oznajmiła.

Warto dodać, iż jedną z najlepszych przyjaciółek Świątek w zawodowym cyklu jest Japonka Naomi Osaka zmagająca się z depresją. Iga jest świadoma, że należy dbać o swoje zdrowie psychiczne. Dlatego w sztabie ma psycholog sportową – Darię Abramowicz. Teraz chce wesprzeć organizacje, które wspomagają tych, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym, co z pewnością jest pięknym gestem.

Źródło: sportowy24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły