Niepełnosprawny piesek może biegać dzięki 12-latkowi

Grace to piesek, który nie ma dwóch przednich łapek. Utalentowany 12-latek stworzył dla niego wózek z klocków Lego. Dzięki temu mógł się poruszać bez większego problemu.

Gracie to suczka, która urodziła się bez dwóch przednich łapek. Jej właściciele porzucili ją przed kliniką weterynaryjną, kiedy miała zaledwie sześć tygodni. Była w larwach, a pod oczami nie miała sierści. Na szczęście została adoptowana przez kochającą zwierzęta rodzinę. Zaopiekowali się pieskiem i dali mu dom, którego potrzebował.

Piesek miał być uśpiony. Jednak w ostatnim momencie adoptowała go Tummy Turley i jej rodzina. Zapewnili mu odpowiednie leczenie.

„Niektórzy mówiliOjej, jaki piesek! Powinien zostać uśpiony, jakie życie może mieć takie zwierzę?” – mówiła Tummy w „The Dodo”. – „Ale teraz, gdy ludzie ją widzą, to każdy reaguje słowami w stylu: Boże, ale ona jest szczęśliwa!”

Pies poruszał się na tylnych łapach. Jednak widać było, że się męczy i nie jest to wygodne. Co więcej, brak przednich kończyn mógł skutkować poważnymi problemami, bo powodował nacisk na kręgosłup.

Jednak jeden z wolontariuszy schroniska Mostly Muuts Animal Rescue, stworzył specjalny wózek dla Gracie. Dzięki temu mogła zacząć się poruszać, a nawet biegać czy bawić się z innymi psami.

Dylan Shervin, 12-latek, skonstruował pewnego rodzaju “pojazd” z klocków Lego. Wózek powstał przy użyciu klocków, pasków, kółek i pianki. W każdej chwili można było dostosować wielkość wózka do rozmiarów zwierzęcia, także wózeczek rósł razem z Gracie.

„Początkowo nie wiedziała, co się dzieje, nie rozumiała, jak ma się poruszać. Ale po chwili zaczęła biegać po całym ogrodzie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Dylanowi, że wpadł na ten pomysł. To pokazuje, że na świecie są niesamowici ludzie. Gracie będzie mogła się dzięki temu poruszać do momentu, gdy dorośnie do normalnego wózeczka” – wspominała Tummy Turley.

Teraz Gracie jest już dorosła i ma profesjonalny wózek dla dorosłych psów. Jednak Tummy nigdy nie zapomni tego kreatywnego wózka, który dał jej suczce szansę na normalne funkcjonowanie.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły