Niesamowite osiągnięcia polskich panczenistów na ME

Polscy łyżwiarze zdobywają medale na mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim. Nasi sportowcy osiągają sukcesy, a to daje nadzieje na dobry występ na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Mistrzostwa Europy w Heerenveen zaczęły się dla polskich reprezentantów naprawdę szczęśliwie. Już w drużynowym sprincie kobiet, pierwszej konkurencji na tej imprezie Polki zdobyły złoto. Jest to niezwykle ważny medal, bo nigdy wcześniej naszym panczenistom nie udało się zająć pierwszego miejsca na podium na mistrzostwach Europy.

“Fajne rozpoczęcie mistrzostw Europy i tego nowego roku. Wprawdzie sprint drużynowy nie jest konkurencją olimpijską, ale cały czas są nadzieję, że jednak w końcu się pojawi w programie igrzysk”. – powiedziała Andżelika Wójcik.

Jednak dla panczenistów głównym celem są igrzyska.

“Do tego startu tak naprawdę się nie przygotowywałyśmy, więc ten medal cieszy w szczególności. Fajnie było wystartować, bo sprint drużynowy to taka konkurencja trochę dla zabawy. Ale dobrze było się przetrzeć, bo tak naprawdę od Pucharu Świata w Calgary nie startowałyśmy w ogóle. Do igrzysk jeszcze jest miesiąc czasu i myślę, że teraz będziemy schodzić z obciążeń treningowych po to, żeby być w szczytowej formie w Chinach” – wyjaśniła Kaja Ziomek.

Kolejne sukcesy panczenistów

Co więcej, w drużynowym sprincie mężczyzn również udało się polskim panczenistom zdobyć medal. Zajęli trzecie miejsce.

 – “Moje marzenia nie odzwierciedlały tego, co się dzieje teraz. Wiadomo, marzyłem o kwalifikacji olimpijskiej… Ale myślałem sobie, że skoro dostałem się teraz do kadry, to na igrzyska może pojadę za cztery lata. A teraz mam już kwalifikację do Pekinu, do tego stałem na podium zawodów Pucharu Świata i teraz jeszcze mam brąz mistrzostw Europy. To jest dla mnie niesamowita chwila” – przyznał Marek Kania.

Niesamowity sukces odniósł także Piotr Michalski. Został on mistrzem Europy w łyżwiarstwie szybkim! W rywalizacji indywidualnej na 500 metrów zdobył złoto! Polak wyprzedził Holendra o 0,01 sekundy.

“Powtarzam od początku sezonu, że jesteśmy teraz jedną z najlepszych grup sprinterskich na świecie. Możemy to z dumą mówić, schować jakieś kompleksy, z uniesioną głową iść na tor i pokazywać, jacy jesteśmy silni” – podkreślił mistrz Europy, budząc nadzieję na medale olimpijskie.

Źródło: pomorska.pl/polskieradio24.pl/polsatsport.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły