Niesamowity gest bezdomnego podniósł na duchu wielu ludzi!

W Portland (Stany Zjednoczone) sytuacja nie wygląda ciekawie. W całym mieście trwają protesty, często przeradzające się w brutalne zamieszki. W środku tego chaosu, bezdomny mężczyzna zdobył się na niesamowity akt dobroci.

Ostatnio protesty w Portland przybrały na sile. Jeden z nich zamienił się w zamieszki, gdy demonstranci obalili pomniki Theodora Roosevelta i Abrahama Lincolna.

Podczas zamieszek, tłum wybił okna budynku muzeum Towarzystwa Historycznego Oregonu. Ludzie wtargnęli do środka i ukradli m.in kołdrę, która została wykonana własnoręcznie przez piętnastkę czarnoskórych kobiet w 1970 roku.  Ten niezwykle cenny dla muzeum eksponat został później znaleziony na ulicy, cały przemoknięty od deszczu.

Władze muzeum były przerażone wyrządzonymi szkodami. Żeby w jakiś sposób wesprzeć tę instytucję, wiele osób zaczęło wpłacać datki.

Niesamowity datek wzruszył dyrektora

„Dostaliśmy wiele datków, ale żaden z nich nie wzruszył mnie tak bardzo, jak ten od Oscara”. – zaznacza dyrektor wykonawczy Towarzystwa Historycznego Oregonu Kerry Tymchuk.

Kerry Tymczuk w ostatni poniedziałek otrzymał wyjątkowy liścik, który został napisany na serwetce. Dołączono do niego banknot o wartości jednego dolara.

Nadawcą tego krótkiego listu jest Oscar – bezdomny mężczyzna, żyjący na ulicach Oregonu. Oscar zobaczył szkody, jakie wyrządzili protestujący i postanowił pomóc muzeum.

Napisał:

„Cześć, jestem bezdomny, więc nie mogę Wam wiele dać. To są pieniądze, które zarobiłem na zbieraniu butelek. Zobaczyłem, że wasze okna są wybite i chciałem pomóc. Przed pandemią za darmo oprowadziliście mnie po muzeum. To jest moje skromne podziękowanie.
Oscar”

Muzeum wydało komunikat z podziękowaniami dla wszystkich darczyńców, zaznaczając, że są wdzięczni za słowa wsparcia.

„Dziękujemy wszystkim, którzy dzwonili, pisali maile i ogólnie wspierali nas w tej trudnej sytuacji”. 

Ta historia pokazuje, że nawet najmniejszy akt dobroci jest czymś pięknym i wartościowym. Choć Oscar nie mógł wiele dać, swoją życzliwością podniósł na duchu tych, którzy muszą mieć teraz siłę, by naprawić szkody i znów wyjść na prostą. 

źródło: newsbreak.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły