Niesamowity kalendarz! Ciekawa inicjatywa lekarzy z małopolski

Medycy z małopolski tworzą niesamowity kalendarz, którego dochód przeznaczą na zakup środków ochrony osobistej dla szpitali z tego regionu. W kalendarzu można zobaczyć zdjęcia lekarzy, na których wcielają się w postacie z bajek.

Alladyn, Herkules, różne księżniczki, zwierzaki – właśnie takie postacie można zobaczyć w tym interesującym kalendarzu. Sesja odbyła się w Teatrze Groteska.

Akcję zainicjował Marcin Mikos, wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie.

Dochód zostanie przekazany na środki ochrony osobistej dla personelu małopolskich szpitali. 

„Dzięki akcji „Lekarze jak z bajki” chcemy pokazać, że za przyłbicami i kombinezonami ciągle kryje się uśmiech, serdeczność i oddanie lekarzy chorym, a te nietypowe stroje to konieczny element naszej rzeczywistości, z którą musimy się oswoić” – przyznaje Marcin Mikos, wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie

Kalendarz ma na celu zwalczać traumę

Wszystkie środki ostrożności – skafandry, maski, przyłbice, kombinezony utrudniają badania pacjenta i uniemożliwiają kontakt pacjenta z lekarzem – zasłaniają uśmiech, nie pozwalają na dotyk.

„Dla wielu zakażonych pacjentów, w szczególności dla tych młodszych i seniorów to dodatkowa trauma” – mówi Mikos.

Dlatego lekarze wybrali sesję w bajkowym klimacie. Wcielając się w znane wszystkim sympatyczne postacie chcą choć na chwilę umożliwić pacjentom przeniesienie się do innej rzeczywistości. Kalendarz „Lekarz jak z bajki” na pewno wzbudzi uśmiech.

W role wcielili się: m.in. dr Konstanty Szułdrzyński – kierownik Centrum Terapii Pozaustrojowych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dr Joanna Streb – małopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii, dr hab. Marcin Krzanowski – zastępca dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dr Michał Kuboń – koordynator oddziału covid w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie, dr Łukasz Strzępek – ordynator Oddziału Chirurgii Szpitala Powiatowego w Bochni, a także lekarze rezydenci ze Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Szpitala im. J. Dietla w Krakowie.

źródło: lovekrakow

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły