Weekend Cudów! Woluntariusze Szlachetnej Paczki zapukali do tysięcy domów w Polsce

Choć żyjemy w czasach pandemii, Szlachetna Paczka nie zrezygnowała ze swojej corocznej akcji. 12-13 grudnia zgodnie z planem odbył się Weekend Cudów, podczas którego paczki trafiły do ponad 14 tysięcy potrzebujących rodzin. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 51 milinów złotych.

„To, co jest ważne, to fakt, że nie kończymy działania w Szlachetnej Paczce. Weekend Cudów to dla wielu nowy początek. Wciąż poszukujemy wolontariuszy, którzy są prawnikami, medykami, psychologami. Poszukujemy takich osób dlatego, że te rodziny, do których Paczka dotarła w Weekend Cudów potrzebują także innej pomocy” – przyznaje Joanna Sadzik, jedna z organizatorek Szlachetnej Paczki.

Ta edycja paczki jest wyjątkowa

Ta edycja Szlachetnej Paczki była wyjątkowa nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz 20 lat działania tej akcji, ale również przez niecodzienne okoliczności. Wolontariusz musieli przygotować pomoc z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Często korzystali z rozwiązań online. Jednak pewne rzeczy się nie zmieniły – Szlachetna Paczka cały czas łączy ludzi, zmusza do refleksji i daje możliwość przeżycia wzruszających momentów i odbycia niezwykle inspirujących rozmów.

„Dlaczego mówimy Weekend Cudów? Bo paczki – czasami kilka czy kilkadziesiąt pudełek, które lądują u rodziny, to jest czasem pierwszy prezent od wielu, wielu lat, który dostają, ale to jest też dla nich ogromne wsparcie emocjonalne”- zaznacza Joanna Sadzik.

Szlachetna Paczka niesie nie tylko pomoc materialną. Dzięki tej akcji potrzebujący mogą poczuć się zauważeni, ważni. Są wdzięczni nie tylko za przekazane im produkty, sprzęty, ale również za kontakt z drugim człowiekiem, za to, że ktoś się nimi zaopiekował, dostrzegł ich i pomógł uwierzyć w siebie. Ci wszyscy samotni ludzie, którzy dotychczas musieli zmagać się samotnie ze swoimi problemami, mają teraz kogoś kto się o nich zatroszczył.

Warto zaznaczyć, że na Weekendzie Cudów działania wolontariuszy się nie kończą. Potem wracają do rodzin, pracują z nimi i nadal starają się im pomóc stanąć na nogi. Oprócz zwykłej Szlachetnej Paczki, do rodzin trafiają też tzw. Paczki specjalistyczne – np. Paczka Prawników czy Paczka Medyków.

W tym roku Szlachetna Paczka dotarła jeszcze dalej niż w poprzedniej edycji. Organizatorzy utworzyli ponad 90 nowych rejonów pomocy nawet na najdalszych terenach naszego kraju. Jednak istnieją wciąż miejsca, do których pomoc jeszcze nie dotarła i to jest zadanie na kolejne odsłony Szlachetnej Paczki, w które może zaangażować się każdy z nas.

źródło: wiadomości.onet.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły