Niezwykła akcja charytatywna. Wszystko dla nauczyciela po zawale

W Przodkowie tegoroczne obchody 11 listopada były naprawdę wyjątkowe. A to za sprawą akcji charytatywnej dla Seweryna Wrońskiego, który nauczał w miejscowej szkole. Pan Seweryn przeszedł zawał i teraz potrzebuje rehabilitacji, by wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jestem bardzo dumny z naszej społeczności” – mówi wójt.

Obchody 11 listopada w Przodkowie zaczęły się od mszy świętej w intencji Polski. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Potem ulicami miejscowości przeszedł marsz. Ludzie z biało-czerwonymi flagami skierowali się w stronę hali sportowej. To tam odbyła się niesamowita akcja charytatywna.

Wsparcie dla Seweryna

Seweryn Wroński jest nauczycielem w miejscowej szkole, wychowawcą przedszkolnym, a także sportowcem i trenerem. W sierpniu tego roku przeszedł poważny zawał serca. Mózg mężczyzny był niedotleniony. W jego organizmie zaszły zmiany. Stan był na tyle krytyczny, że lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Jednak Seweryn walczył dzielnie. Udało się go wybudzić ze śpiączki. Teraz jego stan jest dobry, ale mężczyzna musi zostać poddany rehabilitacji, żeby wrócić do normalnego życia. Niestety jego rodziny nie stać na koszty takiej rehabilitacji.

Dlatego przez społeczność Przodkowa i środowisko sportowe została zorganizowana specjalna akcja charytatywna. Po przemarszu ulicami miasteczka podczas obchodów 11 listopada, ludzie ruszyli do hali sportowej. Tam odbyły się liczne konkursy, koncerty, licytacje, a nawet turniej piłki nożnej. Wszystkie zebrane fundusze zostały przekazane panu Sewerynowi.

“To właśnie dla niego zabiły nasze serca i do działania zmobilizowały mnóstwo wspaniałych ludzi. Tego, co się wydarzyło, nie sposób opisać słowami” – przyznają władze gminy”

Głos zabrał nawet sam wójt gminy Przodkowo.

“Jestem bardzo dumny z naszej społeczności. Z ludzi, którzy odpowiedzieli na apel i przybyli w tym dniu wszyscy razem do Przodkowa, aby pomóc. Głęboko wierzę i jestem przekonany, że taka ilość dobra pozwoli Sewerynowi wrócić do zdrowia” – pisze Andrzej Wyrzykowski – “Jesteśmy dumni, że to przodkowskie serce które znajduje się w naszym logo zabiło tak pięknie i gorąco”.

Źródło: kartuzy.naszemiasto.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły