Trzyletni Wojtuś pokonał raka. To cud!

Trzyletni Wojtuś Bąk pokonał nowotwór na który zachorował w wieku czterech miesięcy. Teraz rodzina zamierza wyjechać na długie wakacje, by móc odpocząć i odetchnąć po tej długiej, trudnej walce.

„Nigdy nie zapomnę dnia w którym otrzymaliśmy potwierdzenie diagnozy: ‘Wojtuś ma nowotwór złośliwy neuroblastoma IV stopień guz lewego nadnercza z przerzutami do wątroby, węzłów chłonnych i szpiku. W dodatku bardzo wściekły, nie złośliwy” – przyznaje mama chłopca.

Lekarze raczej nie dawali mu szans na przeżycie. Jednak Wojtuś to wojownik, który nigdy się nie poddaje.

Wojtuś przeszedł trzy operacje. Rodziców chłopca było stać na ich przeprowadzenie tylko dzięki zbiórce internetowej na leczenie trzylatka. Został poddany również ciężkim chemioterapiom i immunoterapiom. To niesamowite, że tak młody organizm potrafił sobie z tym poradzić.

Ostatnio rodzice Wojtusia przekazali przez Facebooka najlepszą z możliwych wiadomości. Wojtuś pokonał raka!

“Kochani jak słyszeliście już z każdej strony jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że Wojtuś jest czysty! Dla Nas jest to cud! Baliśmy się otworzyć maila z opisem. Nie spodziewaliśmy się, aż tak dobrego wyniku! “ – można przeczytać. 

“To były dla Nas prawie 3 lata ciężkiej walki. Najpierw walka z czasem o Jego życie. Gdzie kilkakrotnie Wojtuś był na oiomie w ciężkim stanie. Moment wahania lekarzy czy dalsze leczenie ma sens Później walka o życie podczas Jego trzech ciężkich operacji, których mógł nie przeżyć. Następnie walka o to aby jak najwiecej guzów zmniejszyć. Chemia za chemią. Immuno za immuno, a na końcu tabletki, które sprawiły, że stał się cud ! Prawda jest taka, że gdyby nie dobre decyzje lekarzy to Wojtka nie byłoby tu z Nami. To Oni odwalili kawał dobrej roboty. Stawali na głowie, żeby wszystko poszło tak jakbyśmy wszyscy tego chcieli. Już na samym początku leczenia nie owijali w bawełnę. Powiedzieli jak okrutna jest ta choroba i w jak ciężkim stanie jest Wojtek. Mimo to nie poddali się i robili wszystko co w ich mocy” – piszą

“Podczas tych 3 lat leczenia poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi o wielkim sercu : WAS! Każdego dnia czuliśmy ogromną moc jaką Nas obdarzacie. Wasze wsparcie w tej walce jest nieocenione ! Wy również macie w tym swój udział” – podkreślają rodzice Wojtusia.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły