Niezwykły pies, który na codzień pomaga dzieciom

Psy są znane z tego, że świetnie sprawdzają się w roli opiekunów. Gruziński pies, Kupata, jest pod tym względem wyjątkowy. Każdego dnia, ryzykując swoje życie, przeprowadza dzieci z Batumi przez ulice.

Kupata mieszka w Batumi, w Gruzji. Jest na tyle popularny, że jego konto na Instagramie obserwuje ponad 20 tysięcy osób. Jeszcze niedawno był bezdomnym psem, błąkającym się po ulicach miasta. Kupata najczęściej siedział w okolicy przejścia dla pieszych. Gdy tylko widział, że jakieś dzieci chcą przejść na drugą stronę, szedł razem z nimi, eskortując ich. Właśnie przez to Kupata stał się sławny – początkowo w społeczności Batumi, a potem nawet poza granicami Gruzji.

Jakiś czas później pieska przygarnęła Nona Zakareiszwil, która była oczarowana jego bezinteresowną dobrocią. Ofiarowała mu dom pełen ciepła i bezpieczeństwa. Choć piesek nie mieszka już na ulicy, to nadal ma szczególną chęć pomocy dzieciom. Nie zaprzestał swoich działań na rzecz bezpieczeństwa maluchów przechodzących przez pasy.

„Ile razy Kupata dostrzeże dzieci, zawsze biegnie ku nim i pomaga im przejść przez jezdnię lub czeka na nie w parku”. – opowiada właścicielka.

Pies został doceniony

Jego zaangażowanie i poświęcenie docenili mieszkańcy miasta. Rodzice dzieci wiedzą, że na przejściu zawsze będzie stał Kupata i czują pewien komfort psychiczny. Działania psa pochwaliła nawet lokalna policja.

 Potem, żeby rozgłośnić niezwykle interesujące działania Kupaty, zdecydowano się na założenie mu mediów społecznościowych, by ludzie z całego świata mogli podziwiać bezgraniczne oddanie pieska.

„Kupata traktuje swoje zajęcie bardzo poważnie” – mówi jeden z mieszkańców Batumi. – Czasem czeka na dzieci przez godzinę by upewnić się, że bezpiecznie przejdą przez ulicę.

Mieszkańcy Batumi uwielbiają psa, który tak bardzo kocha dzieci, że ryzykuje własne życie, by je chronić. Jego przypadek uświadomił lokalną społeczność, że warto troszczyć się o bezdomne zwierzęta.

„Bezdomne zwierzęta są bardziej wdzięczne i lojalne niż wielu ludzi” – podsumowuje Nona, która przygarnęła Kubatę.

źródło: wamiz.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły