Wyjątkowa świąteczna akcja dla dzieci leczonych w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.

Pobyt w szpitalu jest dla dzieci niezwykle trudnym doświadczeniem, szczególnie w czasach pandemii. Właśnie dlatego Fundacja Iskierka i TAURON postanowili wesprzeć dzieci leżące w Szpiatlu Klinicznym nr 1 w Zabrzu i sprawić im choć trochę radości. Dzięki tej wyjątkowej akcji mali pacjenci choć na kilka godzin mogli oderwać się od obecnej rzeczywistości.

TAURON razem z Fundacją Iskierką przygotowali dla dzieci wyjątkowe przedstawienie. Zorganizowali na dziedzińcu szpitala bożonarodzeniowy koncert. Pracownicy firmy TAURON odśpiewali świąteczne piosenki w ciekawych aranżacjach. W tym samym czasie wspinacze Katowickiego Klubu Wysokogórskiego założyli kostiumy zwierzątek i zawieszeni na linach, które przyczepiono do dachu, wykonywali różne niesamowite akrobacje i przez szpitalne okna starali się rozbawić małych pacjentów. Dzieci były zachwycone przygotowaną dla nich niespodzianką i uśmiech praktycznie nie schodził im z buzi.

Dzieci leżące w szpitalu były naprawdę zaskoczone

„Ostatnie bardzo trudne miesiące zdumiewają ofiarnością, hojnością i szczodrobliwością ludzi dobrej woli. Pracownicy Grupy TAURON w tym trudnym czasie pandemii chętnie oddają osocze i krew, prowadzą zbiórki dla potrzebujących, włączają się w akcje charytatywne”. – mówi prezes zarządu TAURON, Wojciech Ignacok. – „Nasi pracownicy zaangażowali się w powstanie szpitala tymczasowego, a teraz wspólnie z Iskierką zadbali, by na dziecięcych buziach choć na chwilę pojawił się uśmiech. Szykujemy już kolejne świąteczne dzieła dobroczynne”

„Organizacja pokazów alpinistycznych dla chorych dzieci w SP SK nr 1 im. Prof. S. Szyszko SUM w Katowicach zorganizowana przez Tauron, Fundację Iskierka i Katowicki Klub Wysokogórski stanowi fantastyczną odskocznię od nie zawsze wesołego pobytu dzieci w szpitalu. W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2, w czasie rygorystycznych obostrzeń dotyczących odwiedzin dzieci w szpitalu, bezpieczna  wizyta Super Zwierzaków, odgrywane z wysokości animacje i koncert Mikołajkowy widoczny z okien oddziałów dziecięcych stanowią wspaniałe rozświetlenie pobytu dzieci w szpitalu. To wielka satysfakcja dla organizatorów zobaczyć na twarzach chorych dzieci uśmiech i szczęście w oczach, nie ma wspanialszej nagrody” – przyznaje Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Zabrzu, dr n. med. Dariusz Budziński.

źródło: mistozabrze.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły