Niezwykły projekt Guido i Nancy, który wspiera osoby niepełnosprawne

Los Angeles Habilitation House (LAHH) to organizacja non-profit, która oferuje zatrudnienie dla dorosłych z niepełnosprawnościami. Ale to, co Guido i Nancy, założyciele organizacji, oferują, to coś więcej niż tylko praca – to możliwość zbudowania sobie życia.

Pomysł na LAHH zaczął się w firmie Disney. To tam Nancy i Guido Piccarolo (obecny dyrektor generalny LAHH) spotkali się w Departamencie Finansów i Rachunkowości.

Guido dorastał w Mediolanie we Włoszech, gdzie zajmował się działalnością charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W Organie, gdzie zamieszkał później, obserwował pracę organizacji, która miała taki sam cel. Tam spotkał ludzi, którzy byli szczęśliwi mogąc przyczynić się do społeczeństwa poprzez pracę. Ona pozwalała im odkryć siebie i swoje własne talenty.

Razem, Guido i Nancy założyli Los Angeles Habilitation House w 2007 roku jako organizację non-profit. Zatrudniają od 18 do 25 osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy otrzymują szkolenia i wsparcie, aby podjąć regularną pracę w dziedzinach takich jak usługi administracyjne, usługi porządkowe.

Jednak to, co Guido i Nancy oferują, to nie tylko praca – to możliwość budowania życia. W ten sposób zapobiegają izolacji osobom z niepełnosprawnościami. Przede wszystkim chcą, aby każda osoba wiedziała, że ma wartość. Słowami Guido: “Masz godność, wartość, która jest bezwzględna”.

Działania ich byłych pracowników jasno pokazują, że ta wiadomość zrobiła swoje. Byli pracownicy kontaktują się z różnymi sprawami. Nie zapominają o Guido i Nancy. Są im cały czas wdzięczni. Organizacja to był dla nich tylko początek. Teraz prowadzą swoje życie w miarę możliwości samodzielnie.

W LAHH każdy pracownik jest zawsze postrzegany przede wszystkim jako osoba. Nancy wyjaśnia, że ogłaszają stanowiska pracy, a potencjalni pracownicy lub ich bliscy zgłaszają się, aby dowiedzieć się, czy można je zająć. Dopiero po zatrudnieniu pracownika bliżej przygląda się jego konkretnej niepełnosprawności, z zamiarem pomocy każdej osobie w uzyskaniu odpowiedniego wsparcia i dostosowań.

Zauważyliśmy, że zatrudnienie, połączone z szkoleniem przed i po zatrudnieniu oraz wspierającym środowiskiem pracy na miejscu pracy, pomaga każdej osobie odkryć, wykorzystać i rozwijać swoje talenty – piszą na swojej stronie internetowej.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły