Nowy lek na odchudzanie? Naukowcy zaczynają testy

Pigułka na odchudzanie? Naukowcy opracowali lek, który pozwala schudnąć 100-kilogramowej osobie aż 20 kilogramów bez diety i wysiłku. Ma on pomóc w walce z zespołem kardiometabolicznym, który powoduje np. choroby serca czy cukrzycę. Teraz rozpoczynają się testy tego medykamentu na ludziach.

Naukowcy szukali leku na zespół kardiometaboliczny, który przyczynia się do m.in chorób serca, udarów, cukrzycy. Badacze odkryli, że przed tym może ochronić lek, który wcześniej testowano pod kątem leczenia choroby Alzheimera.

“Odkrycie związku, który po podaniu doustnym aktywuje spalanie tkanki tłuszczowej u myszy, jest ekscytujące. Redukuje on nadwagę i chroni organy, w tym serce i wątrobę, przed otłuszczeniem. To zupełna nowość” – powiedział dr David Kass z Johns Hopkins University School of Medicine.

Badania na myszach pokazały, że po tym leku myszy traciły wagę, nawet jeśli były na wysokokalorycznej diecie. Lek obniżył znacząco ich poziom choresteloru, poprawił stan serca i wątroby. Wszystko polepszyło się w ciągu zaledwie sześciu tygodni.

Dr Kass podkreśla, że jeśli lek byłby równie efektywny w terapii ludzi, to osoby ważące ponad 100 kilogramów mogłyby bez diety i aktywności fizycznej dosyć szybko zrzucić wagę.

–  “Nie sugeruję, że warto siedzieć na kanapie i brać pigułki. Chodzi raczej o to, że w połączeniu z odpowiednią dietą i ruchem fizycznym efekty zablokowania enzymu PDE9 byłby jeszcze większe” – przyznał.

Związek, na którym opiera się lek został już odkryty wcześniej. Firma Pfizer testowała go pod kątem leczenia choroby Alzheimera. Choć lek nie przyniósł efektów w terapii, to nie powodował żadnych skutków ubocznych, a więc jest dobrze tolerowany. Dlatego naukowcy liczą na to, że testy kliniczne wykażą, że lek na zespół kardiometaboliczny jest jak najbardziej bezpieczny i efektywny.

Źródło: focus.pl

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Wymyślają kolejne cuda wianki. Według mnie lek na odchudzanie to fikcja. Przecież wszystko siedzi w naszej głowie albo ma inną przyczynę wynikającą z kondycji zdrowotnej. Moim zdaniem jesli ktoś chce naprawde schudnąc powinien iść na wizytę do bariatry do szpitala medicover i zacząć indywidualną terapię odchudzającą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły