Weteran otrzymał niesamowity prezent. Popłakał się ze wzruszenia

Kenny Jary kiedyś był żołnierzem amerykańskiej marynarki wojennej. Teraz jest weteranem, który na codzień porusza się skuterem inwalidzkim. Niestety ostatnio ten skuter się zepsuł. Dlatego lokalna społeczność zdecydowała się zrobić niespodziankę Kenny’emu i kupić mu nowy pojazd.

Kenny ma 79 lat i mieszka w Willernie w Minnesocie. Kiedy jego skuter inwalidzki się zepsuł, mężczyzna bardzo się zasmucił. Jego sąsiadka Amanda nagrała filmik, w którym weteran opowiada o tym, jak ważny był dla niego skuter. Jakiś czas później kobieta wstawiła go na TikToka, licząc na to, że może znajdzie kogoś, kto również będzie chciał pomóc staruszkowi.

“Wiecie, po prostu poruszając się tym skuterem, spotkałem naprawdę wielu wspaniałych ludzi. Jeździłem do kawiarni, Parku Weteranów, poznałem Amandę, Jenny, Jerry’ego. I teraz zacznę chyba płakać. Bo to wszystko dzięki temu skuterowi” – mówi na nagraniu.

Filmik miał około milion wyświetleń. Wiele osób przejęło się losem Kenny’ego. Dlatego Amanda stworzyła zbiórkę. Udało jej się zebrać aż 111 tysięcy dolarów.

Kiedy Amanda przekazała wieści weteranowi, ten popłakał się ze wzruszenia. W niedzielę kobieta przyjechała do niego z nowym skuterem inwalidzkim. Mężczyzna od razu przejechał kilka kółek.

“To najmilszy prezent, jaki kiedykolwiek dostałem” – podkreśla weteran.

Teraz Kenny chce się odwdzięczyć. Jako, że na jego skuter została wydana tylko niewielka część pieniędzy, to mężczyzna zdecydował się przeznaczyć resztę kwoty na kupno skuterów inwalidzkich dla innych potrzebujących weteranów. Kiedy poprosił ludzi o to, by powiedzieli mu, którzy weterani są w potrzebie, okazało się, że w okolicy jest ich aż pięćset. Więc Kenny z pomocą Amandy założyli zbiórkę pieniędzy, by każdy z nich mógł otrzymać pomoc.

“Każdy dolar zostanie przekazany na zakup skuterów inwalidzkich dla weteranów. Wszyscy mogliście zobaczyć, jak Kenny ucieszył się z takiego skutera. Chcemy aby inni weterani również mieli powód do radości. Chcemy zobaczyć uśmiech na twarzach tych ludzi, którzy służyli naszej ojczyźnie z poświęceniem, dumą i honorem” – można przeczytać w opisie zbiórki.

Źródło: sunnyskyz.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły