Odnaleziono skradzionego z zoo lemura!

W Daly City (California, Stany Zjednoczone) dzięki grupie przedszkolaków odnaleziono zaginionego lemura. Teraz lemur „Maki” cały i zdrowy wrócił do Zoo w San Francisco.

Podczas konferencji prasowej w piątek, policja potwierdziła zatrzymanie mężczyzny, który włamał się do zoo i ukradł zwierzę. Podejrzanego znaleziono w San Rafael.

Pięcioletni James Trinh wracał z przedszkola ze swoją mamą, kiedy coś przyciągnęło jego uwagę. 

James dostrzegł na parkingu jakieś dzikie zwierzę. Zaciekawiony od razu zawołał swoich przyjaciół. Prawie natychmiast poznali, że jest to lemur.

James, Mavis, Brandon, Adriel, Samuel I Sofie – cała grupka dzieci z przedszkola „Hope Lutheran Day School in Daly City” wytłumaczyli, co zaszło.

„Wtedy nagle lemur przeskoczył przez bramę i już prawie uciekał” – mówi jeden z przedszkolaków.

„I potem zadzwonili na policję i po zwierzęcy patrol.” – opowiada inny.

Patrol zwierzęcy i policja Daly City przyjechali natychmiastowo. Przywieźli ze sobą przekąski dla Makiego, co było niezwykle ważnym posunięciem. Lemur jest już w podeszłym wieku – ma dwadzieścia jeden lat i musi odżywiać się regularnie.

Maki urodził się w zoo

Maki urodził się i wychował w zoo w San Francisco. 

Pewnego wtorkowego ranka odkryto, że Makiego nie ma w zoo. Gdy okazało się, że ktoś manipulował przy ogrodzeniu, policja wszczęła śledztwo.

Trzydzieści sześć godzin później, policjanci z komendy w San Rafael aresztowali trzydziestoletniego Cory’ego McGillowaya. Podejrzewali, że napadł na sklep, a następnie uciekł ukradzionym autem. Podczas przeszukania jego rzeczy, odkryto, że mężczyzna ma zdjęcia Makiego na swoim telefonie.

„To naprawdę niebywałe” – podkreśla policjant Scott Ryan.

Dyrektorka zoo Tanya Peterson ogłosiła, że przeznaczą na przedszkole „Hope Lutheran” kwotę 2100$. 

„Chciałabym podziękować całej społeczności przedszkola za to jak szybko zareagowali. Naprawdę uratowali życie tego zwierzęcia.” – mówi Peterson w komunikacie.

„To było takie przypomnienie, że nawet podczas pandemii możemy doświadczyć radości. Dzieci zawsze widzą nadzieję i światełko w tunelu.” – zaznacza dumna ze swoich podopiecznych Cynthia Huang – dyrektorka przedszkola.

źródło: abc.news

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły