Odrabiał pracę domową na ulicy. Zauważył go milioner…

Chłopiec z Peru, 11-letni Víctor odrabiał pracę domową na ulicy – w świetle latarni. Uchwycili to strażnicy miejscy, którzy oglądali monitoring. Filmik z tego zdarzenia stał się na tyle popularny, że dotarł do milionera z Bahrajnu. Chłopiec nie spodziewał się, że otrzyma tak wielkie wsparcie.

Victor był zmuszony odrabiać pracę domową na ulicy, bo jego rodzina nie miała dostępu do prądu w domu. Chłopiec jednak marzy o byciu policjantem, dlatego szkoła jest dla niego bardzo ważna.

Całą sytuację zauważyli strażnicy miejscy, przeglądający monitoring. Filmik ukazujący uczącego się 11-latka pojawił się w internecie. Najpierw sprawą zainteresował się burmistrz, który przywiózł chłopcowi przybory szkolne i pomógł jego rodzinie uzyskać elektryczność.

Filmik dotarł też do pewnego milionera z Bahrajnu. Yusuf Ahmed Mubarak to 31-latek, producent czekolady. Mężczyzna ma za sobą trudną przeszłość. Wielu ludzi z jego dzieciństwa zmarło przez narkotyki i przestępstwa. Dlatego Yusuf ma w sobie wiele empatii i chce pomagać innym.

Kiedy biznesmen zobaczył nagranie z Victorem, bardzo się wzruszył. Zdecydował się pojechać do Peru, by spotkać się z nim osobiście. Przyjechał na miejsce i był wstrząśnięty biedą, w której żyła rodzina chłopca. W końcu zdecydował się przebudować całkowicie dom Victora. Zdecydował też, że przekaże 2 tysiące dolarów na rozwój 11-latka. I pomógł też jego mamie w wystartowaniu z małym biznesem.

Reakcja chłopca była bezcenna. Poprosił o to, by milioner zainteresował się także przebudową jego szkoły.

“Proszę, niech Pan zacznie od mojej szkoły” – powiedział wtedy Victor.

Milionera naprawdę się zaskoczył. „Jakie dziecko mogłoby tak odpowiedzieć?” – zastanawiał się mężczyzna.

– Nie martw się. Odbuduję i twój dom, i twoją szkołę, jeśli tak bardzo chcesz – podkreślił milioner.

– “Nie możesz sobie nawet wyobrazić, ile osób wspomniało o tym, że jestem muzułmaninem, a pojechałem, by pomóc chrześcijanom. Jeśli chcę wesprzeć pewną osobę, nie obchodzi mnie, czy jest muzułmaninem, chrześcijaninem, żydem czy przedstawicielem jakiejkolwiek innej religii. Jest człowiekiem i chcę, aby cały świat to zrozumiał: wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy możliwość żyć w pokoju” – podsumował.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły