Ogromny sukces polskich snowboardzistów

Polscy snowboardziści na podium drużynowych zawodów Pucharu Świata! Nigdy wcześniej nie udało się im tego dokonać, zatem jest to historyczny sukces.

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli trzecie miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w Winterbergu. Snowboardziści zajęli trzecie miejsce w małym finale w slalomie.

Polacy nigdy wcześniej nie stanęli na podium zawodów w drużynowych w snowboardzie. Dlatego jest to zdecydowanie historyczny sukces.

Jednak Puchar Świata dopiero się zaczął, a polscy snowboardziści mają duże ambicje na kolejne sukcesy. W konkursie wystąpi sześciu reprezentantów: Aleksandra Król, Maria Chyc, Weronika Dawidek, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk i Mikołaj Rutkowski.

Obecnie naszym najlepszym snowboardzistą jest Oskar Kwiatkowski. Już czterokrotnie stawał na podium PŚ.

“Zawsze fajnie wygrać, ale kiedy stawałem już na podium zawodów PŚ, to nie robiło mi to różnicy, czy jestem trzeci, czy pierwszy. Po prostu mnie to cieszyło, ale skoro z sezonu na sezon staram się jeździć coraz lepiej, to musi w końcu nastąpić”– zaznacza.

Konkurs w Winterbergu to pierwszy start Polaków w sezonie. Dlatego jest to dobra okazja, żeby dobrze wejść w ten nowy sezon.

“To pierwszy start w sezonie, więc trzeba się odpowiednio nastawić, żeby później nie przegrać w bramkach startowych z samym sobą. Nastawiam się jak na porządny trening, na którym chcę dać z siebie wszystko. Nie mam żadnych oczekiwań. Staram się uspokoić głowę przed tym pierwszym startem” – mówił przed imprezą.

Zawody dopiero się zaczęły, a reprezentanci Polski mogą już pochwalić się pierwszym sukcesem. To zdecydowanie dobrze wróży na przyszłość – zwłaszcza, że Polacy, w tym Kwiatkowski, ma duże ambicje. Snowboardziści zmienili też sprzęt, co może im pomóc w zdobywaniu kolejnych sukcesów.

“Zmieniłem deski, płyty i wiązania. Wszystko zaczęło działać od razu i lepiej jeździło mi się na tym nowym sprzęcie. To zmiana na plus” – podkreśla Kwiatkowski.

Teraz zostaje nam tylko trzymać kciuki za dalszy pomyślny przebieg zawodów!

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły