Ojciec z synem rozdają posiłki potrzebującym! Ludzka dobroć nie zna granic.

Codziennie od godziny 8 do 11 Keith Branch rozdaje posiłki. Nazywa je „pokarmem dla ciała i duszy”. Jest wierzącym człowiekiem – te uczynki są jego aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka.


„Po prostu [Bóg] nie będzie ze mnie zadowolony, gdy nie będę robił nic dobrego” – mówi Branch.

Branch pracuje z „Kids Bring Life” – organizacją nonprofit, która stara się pomóc dzieciom walczącym z głodem, niedożywieniem. Jednak przez pandemię koronawirusa i wywołanymi przez nią problemami gospodarczymi, wiążącymi się ze spadkiem dochodów wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych, organizacja zmieniła swój sposób działania.

W tych czasach miliony rodzin potrzebują wsparcia, dlatego Kids Bring Life i Keith Branch zaczęli pomagać zarówno dzieciom, jak i dorosłym – wszystkim, którzy tego potrzebują.

Jak wpadli pomysł na posiłki?


„Ludzie zastanawiają się jak przetrwają, jak ochronią swoje rodziny i wyżywią swoje dzieci” zaznacza Keith.
Dlatego Branch ze swoim piętnastoletnim synem postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.

Rozwożą około 50 posiłków dziennie.
Dziennikarze CBS news rozmawiali z Janell Hicks, managerką Kids Bring Life i zapytali jej ile posiłków jest dziennie przygotowywanych.


„Robimy około 2000-3000 posiłków na dzień. Cała akcja bardzo się rozrosła. Widzę, że wielu ludzi jest naprawdę wdzięcznych.” – opowiada Hicks.
„To naprawdę niesamowite. Czuję, że są istnieją ludzie, którzy naprawdę dbają o innych, o mnie” – mówi jeden z potrzebujących.


Koronawirus zabrał tak wiele od tak wielu ludzi, ale jednocześnie dał Branchowi, jego
synowi i ich bliskim szansę na bycie miłosiernymi, którzy wypełniają najważniejsze
chrześcijańskie przykazanie – pomagają swoim bliźnim.
Ich akcja jest symbolem ludzkiej dobroci i życzliwości.

„Nigdy nie wiesz kogo spotkasz na swojej drodze” – podsumowuje Branch – „I jeśli tylko uwierzysz, że Bóg postawił Cię w tym konkretnym miejscu nie bez powodu, możesz kogoś zainspirować, komuś pomóc i sprawić, że jego życie będzie lepsze.”

źródło: cbsnews

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły