Olim z Kazachstanu spotkał się z niesamowitą dobrocią Polaków

Olim z Kazachstanu nie mógł wrócić do rodziny na święta. Wszystko przez to, że jego rodzina zachorowała na COVID-19.  Całe szczęście mógł liczyć na dobroć ludzi, którzy przygarnęli go na ten czas i przyjęli praktycznie jak swoją rodzinę.  

Boże Narodzenie u państwa Gliścińskich było w tym roku niewątpliwie wyjątkowe. Co roku szykują dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa i w 2020 po raz pierwszy ktoś je zajął. Był to Olim, 16-latek z Kazachstanu. Olim uczy się w polskiej szkole w Warszawie i niestety nie mógł wrócić do swojej rodziny przez ich zakażenie koronawirusem.

Na pomoc przyszedł sam wójt Ireneusz Gliściński. Mężczyzna został poproszony przez mamę Olima o przysługę.

„Mama Olima poprosiła czy nie mógłby spędzić tu świąt i całych ferii tutaj w domu w Krasocinie. Oczywiście jak najbardziej chętnie wyraziłem zgodę” – przyznał wójt Krasocina, Ireneusz Gliściński.

Dla Olima Krasocin stał się wręcz drugim domem. Rodzina Gliścińskich ugościła go jak najserdeczniej. Dzięki nim Olim poczuł prawdziwe ciepło rodzinnych świąt. 

„Mam swój pokój i łazienkę. Wszystko jest tak, jak chciałem, kiedy jechałem do Polski. Jest tak, jak w domu” – opowiadał Olim.

„Właśnie się śmialiśmy, że mam syna. Oczywiście żartujemy, ale jest fajnie” – podkreśliła Agata Gliścińska.

Olim dzięki pobytowi w Krasocinie mógł poznać lepiej historię Polski. Jego krewni zostali wysiedleni z Kamienia Podolskiego w 1936 roku. Teraz rodzina Sokołowskich pragnie wrócić znów do kraju i zamieszkać w Kielcach. Pomoc repatriantom zaoferowali radni z Kielc.

„Dzięki możliwości pomocy repatriantom można tylko zyskać. Pozwolimy im z jednej strony tutaj wrócić, a z drugiej strony nie będzie to miało żadnego uszczerbku, jeżeli chodzi o budżet miasta” – mówił przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański

4 stycznia Olim skończy 17 lat. Mówi, że jego życzeniem jest to, by jego rodzina przyjechała do Polski i następne Święta Bożego Narodzenia spędzili w Kielcach.

„Chciałbym, żeby moja cała rodzina przyjechała do Polski” – zaznacza.

źródło: kielce.tvp

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły