Personel medyczny z Tarnowskich Gór urządza dla pacjentów niesamowite święta

„Nie możemy dopuścić, aby przez pandemię COVID-19 odwołać w tym roku Boże Narodzenie” – mówił Andrzej Dziewulski, wolontariusz Stowarzyszenia „Na zdrowie”

Dzięki wyjątkowej akcji ponad 500 pacjentów leżących w tarnogórskich szpitalach dostało świąteczne prezenty, kartki z życzeniami i słodycze.

Oprócz tego w Wigilię pacjenci mogli usłyszeć koncert kolęd na żywo, który wykonał zespół muzyczny z Miasteczka Śląskiego.

Święta Bożego Narodzenia dla pacjentów szpitali w Tarnowskich Górach nie były przygnębiające. Mimo zakazowi odwiedzin, reżimowi sanitarnemu, pacjenci poczuli prawdziwą magię świąt. Wszystko dzięki Stowarzyszeniu „Na Zdrowie”.

„Na zdrowie” to grupa pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych, którzy pracują w śląskich szpitalach. 

Pacjenci w szpitalach często czują się osamotnieni. Stowarzyszenie chciało zrobić wszystko, by dać trochę radości tym, którzy tych Świąt nie spędzą w gronie rodzinnym.

„Magii świąt potrzebujemy właśnie teraz, jak nigdy dotąd wszyscy, a zwłaszcza pacjenci szpitali. Chcemy im nieco rozweselić codzienność, szczególnie że pozostają w zamknięciu i nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu ze swoimi rodzinami – mówi Andrzej Dziewulski, który jako wolontariusz stowarzyszenia działa od 2016 roku. – Za żadne skarby nie możemy dopuścić do tego, aby tegoroczne Boże Narodzenie przez pandemię COVID-19 odwołać” – podkreślał Dziewulski.

Na Śląsku wiele szpitalnych oddziałów przekształciło się w covidowe. U części pacjentów koronawirus ma ciężki przebieg.

„Dlatego w tym roku, do tych tradycyjnych prezentów dołączą środki higieny osobistej, pampersy, oliwki i pianki do mycia pacjentów, jednorazowe kubki, koce. Chętnie przyjmujemy specjalne napoje dla tych, którzy wymagają specjalnego żywienia. Na wagę złota są zwykłe termometry elektroniczne, pulskoksymetry czy proste materace przeciwodleżynowe – wylicza Dziewulski. – Łóżka szpitalne najmłodszych pacjentów chcemy natomiast wprost zasypać zabawkami, książeczkami i grami. Tak, żeby przez cały dzień dzieci miały atrakcję i bez końca mogły rozpakowywać prezenty.” – opowiadał.

Warto podkreślić, że w akcję włączają się nie tylko medycy, ale również mieszkańcy Tarnowskich Gór, lokalni przedsiębiorcy i kibice Górnika Zabrze.

„Oni, podobnie jak inni darczyńcy, mają świadomość, że dla niektórych ciężko chorych takie święta mogą być ostatnim wspomnieniem. Właśnie dlatego tak ważne jest dla nas wszystkich to, że możemy uczynić dla nich pięknego. Przyznam, że z każdą kolejną akcją, gdy mam w pamięci łzy wzruszenia pacjentów, w zupełnie innym, lepszym nastroju zasiadam do własnego świątecznego stołu” – przyznał mężczyzna.

źródło: medonet.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły