Ośmiolatek założył biznes, by pomóc swojej rodzinie

Przedsiębiorczy ośmiolatek z Kalifornii założył biznes, by jego rodzina mogła sobie pozwolić na kupno domu. Dotychczas Aaron i jego bliscy byli bezdomni. Dzięki pomysłowości chłopca, teraz prowadzą szczęśliwe życie.

Chłopiec wychowuje się z mamą i dwójką rodzeństwa. Kobieta niestety w 2020 roku straciła pracę i nie miała pieniędzy, by utrzymać rodzinę. Przez to rodzina stała się bezdomna.

Mama Aarona znalazła opuszczoną szopę. To tam zamieszkali.

– “Nie mieliśmy żadnej innej opcji. Bez stołu i internetu Aaron z trudem odrabiał pracę domową. Prysznic braliśmy na zewnątrz, a z toalety korzystaliśmy w pobliskiej restauracji” – powiedziała Berenice, mama chłopca.

– “Miałam złamane serce, czułam, że zawiodłam swoje dzieci, a epidemia COVID-19 jeszcze bardziej wszystko mi utrudniała” – przyznała.

Rodzina mierzyła się z ogromnym ubóstwem. Berenice choć bardzo chciała, to nie mogła sprawić żadnej przyjemności swoim dzieciom. Ważniejsze było opłacanie rachunku za telefon i pranie.

Pewnego razu Berenice zażartowała, że Aaron powinien samemu zarobić pieniądze na swoje ulubione słodycze. Wtedy Aaron zaczął się zastanawiać, w jaki sposób faktycznie może zdobyć trochę dolarów.

Po jakimś czasie wymyślił, że będzie sprzedawał rośliny. Poprosił mamę o parę dolarów. Berenice oddała mu ostatnie pieniądze – 12 dolarów, licząc na to, że Aaron wyda je mądrze.

Chłopiec kupił osiem sukulentów, które są bardzo popularnymi kwiatami domowymi. Ośmiolatek sprzedawał je za szopą, w której mieszkali. Udało mu się sprzedać wszystkie rośliny i zarobić 16 dolarów. Dzięki temu mógł zakupić kolejne rośliny.

Jakiś czas później Aaron założył profil na Instagramie, na którym zareklamował swój nowy biznes. Wiele osób bardzo przejęło się losami rodziny ośmiolatka. Chłopiec zaimponował wszystkim swoim poświęceniem dla bliskich. Całą sprawą zainteresowały się różne fundacje. Powstała zbiórka pieniędzy na dom dla rodziny. Finalnie udało się zebrać 37 tysięcy dolarów.

Dzięki przedsiębiorczości i pomysłowości małego Aarona, jego rodzina ma dach pod głową. Dzieci Berenice, w tym Aaron, będą miały normalne, pełne ciepła dzieciństwo.

Źródło: edziecko.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły