Taksówkarz, który od 15 lat pomaga seniorom

Taksówkarz z Calgary (Kanada) od piętnastu lat pomaga seniorom. W każdy weekend dowozi zakupy ze sklepu do starszych ludzi, którzy nie są już w stanie wyjść z domu.

Iqbal Alimohd ma 69 lat. On i jego rodzina od wielu lat pomagają swojej lokalnej społeczności.

Mężczyzna przyznaje, że początkowo przywoził zakupy starszym ludziom, którzy byli znajomymi jego rodziny.

“Z czasem zauważyłem, że oni radzą sobie coraz gorzej” – opowiada. – “Powiedziałem im, że mają nie wychodzić na zakupy, tylko zostać w domu. Widziałem, że nie mają już siły na chodzenie po sklepach”.

Po jakimś czasie zwykła pomoc znajomym zamieniła się w misję. Teraz Iqbal dowozi zakupy prawie dwudziestu pięciu osobom.

W każdą sobotę taksówkarz wybiera się do sklepu przed otwarciem. Jego żona Mumtaz w tygodniu przyjmuje zamówienia od seniorów. Dzięki temu Iqbal wie kto potrzebuje zakupów i co dokładnie chce, żeby mu przywieziono. W czasie pandemii w całą akcję zaangażowali się też synowie mężczyzny, którzy zaczęli pomagać w dostawach.

Na dostawach mija im zazwyczaj cały dzień.

“Czasem chciałam w weekend gdzieś wyjechać, czy coś załatwić. Wtedy mąż pytał się mnie co zrobimy z seniorami, którzy przecież nas potrzebują. Czujemy się naprawdę zobowiązani” – przyznaje żona taksówkarza.

Jednak wszyscy członkowie rodziny zaznaczają, że to coś więcej niż tylko dostawy zakupów.

“Myślę, że to ogólnie bardzo oddziaływuje na nas wszystkich, a zwłaszcza na tatę. Ci ludzie zaczynają go traktować jak rodzinę” – mówi syn Iqbala, Yasin.

Iqbal spędza z seniorami naprawdę dużo czasu. Nie tylko przywozi im zakupy, ale na przykład również odwozi ich na spotkania. Robi wszystko co w jego mocy, by im pomóc.

Drugi syn taksówkarza, Faisal przyznaje, że nie był świadomy, jak bardzo jego tata zaangażował się w pomoc tym ludziom. Dopiero gdy usłyszał od dzieci czy wnuków seniorów historie o tym, jak Iqbal jest szlachetnym człowiekiem, to zrozumiał, że jego tata naprawdę się poświęca.

“Czasem twój tata był przy naszych bliskich wtedy, kiedy my nie mogliśmy być” – mówią do Faisala członkowie rodziny jednego z seniorów.

Źródło: sunnyskyz.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły