Ośmiolatka uratowała swoją rodzinę od pożaru! Teraz została uhonorowana przez miasto

Podczas tygodnia prewencji pożarowej w Parmie (Ohio, Stany Zjednoczone), ośmioletnia Jaida Green została uhonorowana przez radę miasta. Uzyskała to wyróżnienie, dzięki swojej wzorowej postawie, którą dała przykład jak zachowywać się w trakcie pożaru.

„Jaida wykonała świetną robotę” – mówi Rob Iacoboni, kapitan Komendy Straży Pożarnej w Parmie – „Pomyśleliśmy, że powinno się ją uhonorować, żeby uświadomić ludzi, jak powinno się działać w trakcie pożaru. A właśnie to jest celem tygodnia prewencji pożarowej.”

16 lipca tego roku, Jaida wyczuła w swoim domu zapach dymu. Chwilę później usłyszała dźwięk palącego się drewna dochodzący zza drzwi, które prowadziły do garażu. Dziewczynka obudziła swoją siostrę, wzięła swojego psa. Wszyscy bezpiecznie opuścili dom.

Jaida uratowała garaż od pożaru

„Większość dzieci otworzyłaby drzwi, żeby zobaczyć co się dzieje, ale Jaida pozostawiła je zamknięte” – zaznacza Iacoboni. – „Gdyby otworzyła drzwi, prawdopodobnie dom spłonąłby w całości. Dzięki temu, że zostawiła je zamknięte, ogień wyrządził minimalne szkody tylko w garażu”.

„Kiedy przyjechaliśmy, Jaida powiedziała nam, że zrobiła tak, jak nauczyliśmy ją w trakcie warsztatów związanych z prewencją pożarową, które przeprowadzaliśmy w jej szkole.”

Dziewczynka przyznała, że była bardzo przestraszona. Liczy na to, że inne dzieci wyciągną z jej historii jakąś lekcję. 

„Mam nadzieję, że dzieci nauczą się, że nie powinno otwierać się drzwi za którymi może być ogień.” – „Powinni powiedzieć o tym komuś, kto znajduje się w pobliżu i zadzwonić na 112”.

Mama Jaidy – Betty Bailey jest dumna z córki i podkreśla, że wcale nie dziwi się, że dziewczynka tak świetnie poradziła sobie w tej trudnej sytuacji.

„Jest bardzo mądra jak na swój wiek. Nie wszystkie dzieci w tym wieku wiedziałyby jak postąpić w tej sytuacji.” – przyznaje Betty. – „Przykładowo kiedy jej ładowarka jest gorąca, od razu wyjmuje ją z gniazdka. Jest naprawdę przezorna.”

Dzięki zachowaniu Jaidy udało się uratować od zniszczeń nie tylko dom, ale także większość rzeczy, które znajdowały się w garażu.

Jaida została uhonorowana przez miasto podczas tygodnia prewencji pożarowej, który odbywał się w zeszłym tygodniu. Dziewczynka nie spodziewała się takiego wyróżnienia.

„Była zestresowana” – opowiada mama ośmiolatki. – ‚Mamo, ja nie wystąpię w telewizji’: powtarzała.”

„Gdy już było po wszystkim, zupełnie zmieniła nastawienie: ‘Mamo, tak się cieszę, że byłam w telewizji’ – mówiła”. – podsumowuje Bailey.

źródło: cleveland.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły