Pierwsze takie wydarzenie w Polsce: Boarding School Expo

Boarding School Expo 2023 to unikalne wydarzenie, które po raz pierwszy zagościło w Polsce. Targi edukacyjne na temat zagranicznych szkół z internatem zgromadziły ponad 40 wystawców reprezentujących aż 50 placówek z różnych zakątków świata.

Boarding School Expo 2023 to targi zorganizowane po raz pierwszy w Polsce. Ponad 40 wystawców z różnych krajów czekało na nastolatków i ich rodziców w Hotelu Bellotto. To świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej zagranicznym szkołom z internatem, sprawdzić ich programy nauczania, warunki wyjazdu. Podczas wydarzenia odbyła się również konferencja międzynarodowa, gdzie rodzice mogli dzielić się swoimi historiami dotyczącymi wychowania dzieci w zagranicznych placówkach. To pierwsze tego typu targi w Polsce.

 Tego typu eventy są nowością. Przede wszystkim przynoszą informację. Bezpośrednie rozmowy z ludźmi, którzy prowadzą takie szkoły, są o wiele ważniejsze od informacji, jakie można pozyskać w Internecie. Nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy — podkreśla Małgorzata Tarnowska, założycielka Casa dei Bambini Warsaw Montessori.

Wiele osób zwraca uwagę na to, że polscy uczniowie są bardzo cenieni za granicą. Dlatego warto zachęcać tych, którzy chcą doświadczyć nauki za granicą do wyborów np. szkół z internatem.

– Reprezentuję dziś nasze szkoły w UK i Europie i muszę przyznać, że wszyscy nasi uczniowie z Polski bardzo poświęcają się nauce, są wyjątkowo oddani. Wydaje mi się, że ich motywacja i determinacja to coś, co ich wyróżnia – zaznacza Sian Thomas, przedstawicielka Inspired Group Education.

Wzięcie udziału w wydarzeniach takich jak Boarding School Expo to świetna inicjatywa dla rodziców planujących edukację swoich nastolatków. Takie targi stanowią unikalną szansę na zdobycie informacji oraz rozmowę z ludźmi, którzy podzielają podobne dylematy i wątpliwości. To nie tylko szansa na edukacyjne poszerzenie horyzontów, ale także na budowanie społeczności z innymi rodzicami, którzy stoją przed podobnymi wyborami.

Źródło: forbes.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły