Podróż rowerowa po Polsce w szczytnym celu

W poniedziałkowy poranek czterech mieszkańców Gorzowa rozpoczęło niezwykłą podróż rowerową po całej Polsce. Ich wyprawa ma na celu wsparcie akcji charytatywnej dla Oliwii, która walczy o zdrowie po przedwczesnych narodzinach.

Oliwia przyszła na świat 3,5 miesiąca przed terminem, ważąc mniej niż kilogram. Przyczyną przedwczesnego porodu był krwiak w macicy, który wymusił natychmiastowe rozwiązanie.

Gdy córka pojawiła się na świecie, rozpoczęła się lawina tragicznych wydarzeń, której konsekwencje towarzyszą nam do dziś. W wodach płodowych rozwijało się zakażenie. Już od pierwszych chwil Oliwia walczyła z sepsą, która doprowadziła do niewydolności wielonarządowej. Nasze maleństwo spędziło pół roku na OIOM- ie. Nie da opisać się słowami, strachu, który nam wtedy towarzyszył – opowiadają rodzice Oliwii.

Ze względu na to, że Oliwia urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – kraniosynostozą, po opuszczeniu szpitala musiała przejść dwie operacje rekonstrukcji czaszki. W przyszłości będzie trzeba je powtórzyć. Bez nich mózg naszej córeczki nie miałby miejsca, żeby rosnąć. Ciężko nam znieść, że tak mały człowiek, musi doświadczać nieustannego bólu. Każdego dnia łamie to nasze serca. Nieustannie wykonujemy ogrom pracy. Jest ciężko, ale nie poddajemy się. Ilość terapii, na które uczęszczamy, wypełnia po brzegi każdy nasz dzień. Towarzyszące nam zmęczenie znika, gdy widzimy efekty naszej pracy. Miesięcznie kosztuje nas to około 10 tysięcy złotych, a czasem więcej – można przeczytać w opisie zbiórki charytatywnej.

Mateusz Wardziak, Marcin Kupiec, Piotr Walczak i Patryk Nowakowski to czterej mężczyźni, którzy wyruszyli w poniedziałkowy poranek w podróż po Polsce. W trakcie swojej wyprawy planują odwiedzić między innymi Wrocław, Kraków, Łódź oraz Poznań. Relacjonują oni całą podróż na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Jeśli chcielibyście wspomóc leczenie małej Oliwii, możecie wpłacić pieniądze na specjalnie zorganizowaną zbiórkę. Wystarczy kliknąć w ten link. Do tej pory udało się zebrać ponad 95 tysięcy złotych!

Źródło: gorzow.eska.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły