Miłość niezależna od wieku: poznajcie najstarsze nowożeństwo na świecie

Są najstarszym nowożeństwem na świecie, co dowodzi, że wiek nie przeszkadza w miłości. W ostatnich dniach maja, zdecydowali się na zawarcie małżeństwa. Razem mają 202 lata.

Marjorie Fiterman, która ma 102 lata, i Bernie Littman, który niedawno skończył 100 lat, mieszkają obok siebie na tym samym piętrze w domu opieki w Filadelfii. Spotkali się podczas karnawałowego balu. W ostatnich dniach maja postanowili zawrzeć związek małżeński, pokazując, że miłość może zakwitnąć nawet w późnym wieku życia.

Bernie, inżynier, przeprowadził się do domu opieki w 2012 roku po śmierci żony Bernice, z którą był małżeństwem przez 65 lat. Mieli dwójkę dzieci, czwórkę wnucząt i dziewięcioro prawnucząt.

Marjorie, nauczycielka, została wdową w 1999 roku po śmierci męża Morrisa, z którym spędziła 60 lat. Nie mieli dzieci. Bernie i Marjorie poznali się dziewięć lat temu i od tamtej pory są nierozłączni, co cieszy ich rodzinę i przyjaciół. Mimo długotrwałego związku, nikt z ich bliskich nie przewidywał, że seniorzy zdecydują się na ślub. Bernie miał jednak prosty powód do podjęcia tej decyzji – bardzo poważnie traktował swoją przyszłą żonę.

 „Pomyślałem, że będzie to naprawdę wyjątkowa okazja dla ludzi, którzy doświadczyli przez całe życie radości i smutków, a teraz, w cudowny i piękny sposób, znaleźli miłość między sobą” – powiedział rabin, który udzielał im ślubu.

Rabin Adam Wohlberg przyznał, że przez wiele lat obserwował z bliska relację Berniego i Marjorie. Podkreśla on, że oboje studiowali na Uniwersytecie Pensylwanii, ale na różnych kierunkach i wydziałach, nie znając się wtedy osobiście.

Marjorie i Bernie, z łącznym wiekiem 202 lat, są prawdopodobnie najstarszą parą na świecie, która zdecydowała się na małżeństwo. Ich historia inspiruje i pokazuje, że miłość może kwitnąć przez całe życie, niezależnie od wieku. Życzymy im długich lat pełnych zdrowia, radości każdego dnia i nieustającej wzajemnej miłości.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły