Pokonują kilometry na rowerze, by wesprzeć dzieci chore na raka

W Łodzi po raz kolejny trwa akcja “Czas na LoveR”. Fundacja Krwinka zachęca do jazdy na rowerze i pomocy dzieciom chorym na nowotwór. Im więcej pokonanych kilometrów, tym więcej środków na wsparcie małych pacjentów onkologicznych.

Akcja ruszyła w województwie łódzkim już w czerwcu. Z każdym dniem włącza się w nią coraz więcej osób. Organizuje ją Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi “Krwinka”.

“Motywem przewodnim jest powrót do dziecięcej miłości do “lowelu”, która często pojawiła się wraz z pierwszą jazdą na dwóch kółkach. Zachęcamy do udziału nie tylko zapaleńców, którzy pokonują kilkadziesiąt kilometrów dziennie, ale również osoby, które wsiadają na rower tylko czasami” – opowiada Elżbieta Budny, prezes fundacji.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa zarówno osoby prywatne, jak i firmy. W ramach promowania zdrowego trybu życia i sportu można pomóc dzieciom chorym na nowotwór.

– “Wydarzenie jest skierowane do osób indywidualnych, a także pracowników przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy – promując aktywny tryb życia – chcą pomagać dzieciom onkologicznie i hematologicznie chorym – zaznacza pani prezes. – Celem wakacyjnej inicjatywy jest bowiem zachęcenie pasjonatów jazdy na rowerze do pomagania naszym podopiecznym” – dodaje.

Chodzi o to, by przejechać na rowerze jak największą liczbę kilometrów. Następnie za każdy kilometr wpłacić 1zł.

“Do przedsięwzięcia można dołączyć w dowolnym czasie. Należy zarejestrować swój profil w bezpłatnej, dedykowanej temu projektowi aplikacji Tropiciel” – wyjaśnia Dominika Śliwińska z Fundacji Krwinka.

W aplikacji można znaleźć specjalne trasy po województwie łodzkim. Co jakiś czas umieszczane są tam też wydarzenia specjalne zachęcające np. do podwojenia ilości przebytych kilometrów.

– “Rowerowe wycieczki z najbliższymi połączone z ideą niesienia pomocy mogą być dobrą propozycją na spędzanie wolnego czasu w okresie wakacyjnym” – przyznaje wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk. – “To bardzo szczytna akcja, podczas której dbając o własne zdrowie, można jednocześnie wpłynąć na poprawę warunków leczenia i życia dzieci chorych.”

Fundacja “Krwinka” powstała w 1995 roku. Od tego czasu pomogła już tysiącom dzieci chorym na nowotwór.

Źródło: tokfm.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły