Polak odniósł sukces na MŚ w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych

Szymon Sowiński z Zielonej Góry zdobył dwa medale na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych. Te prestiżowe zawody w Al-Alain trwały od 3 do 18 listopada, a Polak odniósł na nich ogromny sukces.

Szymon Sowiński intensywnie się przygotowywał do Mistrzostw Świata w Al-Alain.

– “Realizowaliśmy program przygotowań zgodnie z założeniami. Jako trenerzy musimy zaplanować różnego rodzaju starty zawodników w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, konsultacje, zgrupowania. Mieliśmy zaplanowane kilka startów oraz po drodze kilka konsultacji. Także realizacja wszystkich założeń złożyła się na jego przygotowanie do startu. To były przygotowania typowo startowe. Natomiast oprócz tego jest całe przygotowanie fizyczne, konsultacje z psychologiem, z dietetykiem oraz odnowa biologiczna. To część programu szkolenia, która również była realizowana zgodnie z planem, żeby osiągnąć maksymalny wynik. Dzięki m.in. temu jest medal” – mówi trener Sowińskiego, Marek Marucha dla portalu eska.pl

Marek Marucha spodziewał się, że Polak zdobędzie medal. Szymon był w tak dobrej formie, że podium zdecydowanie mu się należało. Co ważne, zawodnik z Zielonej Góry podczas tegorocznego konkursu stanął na nim dwa razy.

– “Tak, medalu przez Szymona Sowińskiego oczywiście. Zakładaliśmy medal. Szymon był w bardzo dobrej formie, ta forma wiadomo nie trwa przez cały rok. Musieliśmy tak dostosować wielkość obciążeń i poszczególne starty w zawodach, aby ją jak najlepiej wykorzystać, żeby wyszło akurat na te imprezy klasy mistrzowskiej. No i wszystko się dobrze potoczyło. Zakładany medal został osiągnięty, podwojony właściwie, bo dobrze strzelił też drugą konkurencję, w której zdobył kolejny medal. To historyczny sukces, ponieważ nigdy w strzelectwie osób niepełnosprawnych nie było dwóch miejsc medalowych podczas Mistrzostw Świata uzyskanych przez jednego zawodnika. Szymon tego dokonał” – przyznał trener.

Teraz przed Szymonem igrzyska. Jego szkoleniowiec liczy na kolejny sukces.

– “W Paryżu liczymy oczywiście na medal. Oczywiście, że na medal. Start w Igrzyskach to już największy sukces każdego zawodnika, a zdobycie medalu paraolimpijskiego to triumf na lata. Szymon Sowiński jest zawodnikiem, który już osiągnął pewien poziom, poniżej którego jest bardzo trudno zejść. Ma już jeden medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio – srebrny” – podkreślił.

Źródło: eska.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły