Policjantka uratowała 9-dniowe dziecko. Niesamowita interwencja

Policjantka, Kristin Mitrisin, uratowała dziewczynkę, która przestała oddychać. Dziecko miało wtedy zaledwie 9 dni, a wszystko stało się podczas jazdy samochodem.

Rodzice wraz ze swoją malutką 9-dniową córeczką jechali do szpitala. Olivia musiała przejść operację serca. Dziecko nagle przestało oddychać. Jechali wtedy ruchliwą ulicą, a w pobliżu nie było żadnego szpitala czy placówki medycznej.

„Ona nie oddycha, nie oddycha, muszę wyciągnąć ją z fotelika” – krzyczała Jody, mama dziewczynki.

Joe, który prowadził samochód zauważył, że obok przejeżdża policja. Mężczyzna zaczął trąbić, chcąc zwrócić na siebie uwagę funkcjonariuszy. Otworzył okno i zaczął krzyczeć, że potrzebują pomocy, że ich córka nie oddycha. Policjanci zatrzymali się. Z pojazdu wyszła policjantka, Kristin, która od razu przystąpiła do działania.

– „Ja po prostu oddałem to małe życie w ręce policjantki” – mówi Joe.

„Joe powiedział: moje dziecko nie może oddychać, proszę pomóż mi” – opowiada Kristin.

Na ulicy pojawił się mężczyzna, który również chciał zaoferować swoją pomoc. Policjantka poprosiła go o przygotowanie defibrylatora.

 – „Zapytałam go: Proszę pana, czy może pan wyjąć AED z mojego samochodu? On odpowiedział: Tak, jestem oficerem więziennym, pomogę ci”

Ostatecznie funkcjonariuszka nie użyła AED. Kristin przeprowadzała resuscytację krążeniowo-oddechową.

„Nie jest łatwo zrobić resuscytację dziecku. Ale po prostu używasz dwóch palców, uciskasz i działasz”

W pewnym momencie mała Olivia wzięła głęboki wdech, potem kilka płytkich oddechów i rozpłakała się. A to był zbawienny sygnał.

„To był najlepszy dźwięk, jaki można było wtedy usłyszeć”.

Kristin od razu zawiozła rodzinę do szpitala. Nie można było dłużej zwlekać, serce dziewczynki wymagało pilnej operacji.

„Po prostu wiem, że tego dnia Bóg postawił mnie na ich drodze, abym mogła pomóc temu dziecku” – podkreśla policjantka.

–  „Jeśli ta policjantka zechciałaby się spotkać z córką i z nami, gdy już Olivia wyjdzie ze szpitala, to na pewno jesteśmy za. Myślę, że ona może być z siebie dumna, jak to tylko możliwe, bo uratowała nasze dziecko” – mówi Joe.

Źródło: aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły