Polka najlepszą absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Colombia

Zuzanna Bijoch to polska modelka, która zrobiła karierę na zagranicznym rynku. Teraz osiąga sukcesy również w nauce. Kobieta zdobyła tytuł “Valedictorian” i tym samym została najlepszą absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Colombia.

Zuzanna Bijoch zdobyła tytuł “Valedictorian”. Otrzymuje je jeden z kilku tysięcy studentów Colombia University.

„Jako prawdopodobnie pierwsza w historii Polka otrzymała właśnie tytuł najlepszego absolwenta Columbia University, a więc jednej z najlepszych uczelni na świecie! Tytuł ,,Valedictorian” przyznawany jest absolwentowi, który spośród często tysięcy osób kończy studia z najlepszym wynikiem. To ta osoba ma zaszczyt podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku wejść na scenę w specjalnym stroju i wygłosić mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów!” – napisał w poście na Facebooku dr Maciej Kawecki, dziennikarz technologiczny.

Colombia University znajduje się w Nowym Jorku i należy do tzw. Ivy League. To osiem prywatnych uniwersytetów, które uważane są za najlepsze na świecie. Modelce udało się dostać na ekonomię, mimo że każdego roku dostaje się zaledwie 6 osób na 100 kandydujących.

Studiowanie na tej uczelni było marzeniem Zuzanny. Chociaż przez długi czas pracowała jako modelka, to jednak zawsze ciągnęło ją w stronę nauki.

„Edukacja jest ważna, bo kształtuje to, kim jesteś. Zawsze, od dziecka byłam oceniana przez pryzmat tego, jak wyglądam i miałam niesamowite szczęście, że dzięki temu mogłam zrobić karierę. Ale moim sposobem na to, żeby nie zwariować w tym świecie było, żeby włożyć wszystkie moje ambicje i poczucie własnej wartości w to, co sobą reprezentuję jako osoba. Dlatego matura w Polsce była dla mnie priorytetem” – powiedziała kiedyś w „Dzień Dobry TVN”.

Chodziła w pokazach dla największych domów mody. Co ciekawe, robiła także staż w dziale finansów u Toma Forda.

„Po tym, jak robiłam kampanię perfum przez chwilę rozmawiałam z Tomem Fordem. Powiedziałam mu, że chcę któregoś dnia pracować na giełdzie. On na to, że skoro tak, to żebym przyszła do niego, do działu finansów. Przez ponad miesiąc rzeczywiście rozliczałam różne transakcje finansowe, siedziałam w biurze od 9 do 18. I [po tym stażu] doszłam do wniosku, że w tej pracy brakuje mi sfery kreatywnej. Kiedy myślę o swojej przyszłości zawodowej, wiem, że będzie to świat biznesu. Wiem, że chcę połączyć świat kreatywny w tym wszystkim, a także to, że jestem z Polski, że mogę być łącznikiem pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi” – podkreśliła w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską.

Źródło: zycie.hellozdrowie.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły