Polscy sportowcy z zespołem Downa odnieśli sukces na igrzyskach

Polska reprezentacja zakończyła udział w międzynarodowych zawodach sportowych Trisome Games 2024. Odbyły się one w Antalyi, Turcji i trwały od 19 do 26 marca. Biało-czerwoni sportowcy zaprezentowali się znakomicie, przynosząc kibicom wiele emocji i powodów do dumy. Rywalizowali oni w różnych dyscyplinach, w tym lekkoatletyce, judo, pływaniu i pływaniu synchronicznym.

Trisome Games 2024 to zawody, w których biorą udział wyjątkowi sportowcy z zespołem Downa. Z pomocą swoich rodzin i trenerów, ci utalentowani zawodnicy doskonalą się w swoich dyscyplinach.

Na mistrzostwach Trisome Games 2024 w Antalyi Polska zdobyła wiele medali w różnych dyscyplinach. W judo Maria Pajdak i Tymoteusz Kełpiński zdobyli tytuły mistrzów świata, Marcin Liszcz zdobył srebro, a Adam Wiśniewski brąz. W rywalizacji drużynowej zdobyliśmy brązowy medal. Kamil Grabowski w lekkoatletyce zdobył złoto w biegu na 400 metrów, a Zuzanna Szymańska została wicemistrzynią świata w rzucie dyskiem. W pływaniu Jagoda Litner dominowała, zdobywając wiele mistrzowskich tytułów i ustanawiając rekordy świata.

Pozostali polscy pływacy również osiągnęli dobre wyniki na mistrzostwach Trisome Games 2024. Jakub Muszyński zajął 6. miejsce w stylu klasycznym na 200 m i 7. miejsce na 50 m. Elżbieta Sieber i Szymon Gromada uplasowali się na 10. miejscu odpowiednio w stylu grzbietowym na 50 m i motylkowym na 200 m. Zofia Dzięcioł zajęła 11. miejsce w stylu klasycznym na 50 m. Polska sztafeta mieszana w składzie: Elżbieta Sieber, Zofia Dzięcioł, Szymon Gromada i Jakub Muszyński zdobyła 6. miejsce w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym. W pływaniu artystycznym nasze reprezentantki – Alicja Młodzińska i Matylda Bagińska zdobyły złoty medal w duecie. Matylda zdobyła również brąz w programie indywidualnym, a Alicja zajęła 4. miejsce.

„Sukcesy polskich sportowców na igrzyskach Trisome Games 2024 są dowodem ich determinacji, talentu i ciężkiej pracy” – powiedziała Paulina Gadomska-Dzięcioł z Fundacji SONI. – „Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom wspaniałych występów i osiągnięć na światowej arenie sportowej”.

Źródło: pl.aleteia.org