Sieć sklepów testuje nowy mechanizm i łączy to z akcją charytatywną

Sieć sklepów SPAR rozważa możliwość wdrożenia systemu kaucyjnego. Dlatego właśnie rozpoczęła testy nowego automatu do zbierania butelek. Co wyróżnia ten test, to fakt, że SPAR połączył go z akcją charytatywną na rzecz kotów.

Nowy butelkomat jest obecnie testowany w placówce Eurospar, zlokalizowanej w kompleksie Sky Tower we Wrocławiu, który jest prowadzony przez partnera SPAR, Dawida Iwanowa. W ramach tego eksperymentu SPAR współpracuje z firmą RVM Systems, która specjalizuje się w produkcji automatów do zbierania butelek.

“Butelkomat dla kotów”, każde 50 groszy kaucji za każdą wrzuconą do automatu plastikową lub metalową butelkę przekazuje Fundacji Kociarnia. Fundacja ta od lat angażuje się w opiekę nad bezdomnymi kotami na terenie Wrocławia i okolic, zajmując się sterylizacją, leczeniem i poszukiwanie, nowych domów dla potrzebujących zwierząt. Dodatkowo, wspiera osoby karmiące koty na wolności, zapewniając im wsparcie materialne i medyczne.

“Wspólna inicjatywa SPAR Wrocław i RVM Systems to doskonały przykład, jak działania na rzecz ochrony środowiska mogą być równocześnie przekuwane w pomoc dla potrzebujących. To także szansa na edukację społeczeństwa i promocję proekologicznych praktyk konsumenckich” – mówi Wayne Hodson, prezes sieci SPAR w Polsce.

Z kolei Przemysław Stęślik z RVM Systems Polska podkreśla, że inicjatywa pozwala ludziom zaangażować się w pomoc naszym małym przyjaciołom. To okazja by zrobić coś dobrego naprawdę małym kosztem.

Takie podejście pokazuje, że nawet przy wdrożeniu biznesowego rozwiązania można pomyśleć o czynieniu dobra. Jest to naprawdę dobry przykład. Firma w ten sposób nie straci wiele, za to każde 50 groszy może zebrać się w sporą kwotę. Inne sieci sklepów także prowadzą testy automatów. Można mieć nadzieję, że również połączą to z akcjami charytatywnymi.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły