Polska firma zapewni darmową pomoc medyczną dla Ukraińców

DocPlanner – polski operator do rezerwacji usług medycznych właśnie zadeklarował swoją chęć pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Przekaże on pół miliona złotych na organizacje, które wspierają Ukraińców. Ponadto, stworzy specjalny serwis dla tych, którzy potrzebują konsultacji z lekarzem.

DocPlanner to firma, która daje placówkom medycznym możliwość zorganizowania odpowiedniego przepływu pacjentów i zmniejszenia liczby odwołanych w ostatniej chwili wizyt. Z kolei pacjenci, korzystając ze specjalnej platformy mogą poznać opinie o lekarzach i umówić się na wizytę przez internet. Zatem DocPlanner wprowadza wartościowe ułatwienia zarówno dla służby zdrowia, jak i osób, które z niej korzystają.

Firma poinformowała, że przeznaczy 500 tysięcy złotych organizacjom pomagającym Ukrainie – Fundacji Ocalenie i Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Co więcej, firma uruchomi serwis “Lekarze dla Ukrainy” na platformie znanylekarz.pl. Ukraińcy będą mogli wybierać spośród lekarzy wielu specjalizacji. Należy podkreślić fakt, że medycy, którzy zadeklarowali chęć pomocy porozumiewają się po ukraińsku i rosyjsku. Ruszy także specjalna infolinia, za pośrednictwem której uchodźcy będą mogli umówić się na wizytę lub teleporadę.

Oczywiście wszystkie konsultacje dla Ukraińców są darmowe. Będą mogli oni także dostać recepty. Serwis będzie działał tak długo, jak uchodźcy z Ukrainy będą potrzebować pomocy.

Jednak na tym wsparcie polskiej firmy się nie kończy. Pracownicy DocPlanner zorganizowali także zbiórkę potrzebnych artykułów w swoim biurze w Warszawie. Dary można przynosić do biura lub wysłać.

“Nasze myśli i działania są z Ukrainą i jej mieszkańcami. Bardzo się cieszę, że mogliśmy przekazać wsparcie finansowe na rzecz organizacji humanitarnych wspierających uchodźców z Ukrainy przybywających do Polski. Chciałem bardzo podziękować wszystkim lekarzom, którzy biorą udział w naszej akcji “Lekarze dla Ukrainy” i udzielają bezpłatnej pomocy medycznej. Zachęcamy innych, którzy mogą pomóc, aby w miarę swoich możliwości to robili. Razem dla Ukrainy – podkreśla Piotr Radecki” – dyrektor usługi ZnanyLekarz.

Źródło: money.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły