Polska jedzie na mundial! Sukces naszej reprezentacji

Polska reprezentacja wygrała we wtorek spotkanie ze Szwecją 2:0. Jest to olbrzymi sukces naszych piłkarzy. Dzięki wygranej jedziemy na mundial, który odbędzie się w Katarze w listopadzie tego roku.

We wtorek na Stadionie Śląskim wydarzyło się coś niesamowitego. Polska reprezentacja wygrała barażowe spotkanie ze Szwecją i tym samym zyskała awans na mistrzostwa świata. Bohaterami spotkania stali się m.in Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Z pewnością był to zacięty mecz. W pierwszej połowie Szwedzi dominowali na murawie – akcja rozgrywała się głównie pod naszą bramką, nie pozwalali nam wyprowadzić ataku. Mimo to, polscy obrońcy i Szczęsny robili wszystko, by uniemożliwić Szwedom celne trafienie w światło bramki. Dlatego do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się dla Polaków bardzo dobrze. Krychowiak wywalczył rzut karny. Chwilę później wykonał go Lewandowski i umieścił piłkę w bramce. Wtedy Szwedzi znów rozpoczęli ofensywę.

Jednak Polacy nie dali sobie odebrać przewagi bramkowej. W 73 minucie Piotr Zieliński przechwycił piłkę i strzelił gola. W ten sposób zwycięstwo Polaków stało się prawie faktem. Do końca spotkania to polska reprezentacja dyktowała zasady na boisku i nie dopuściła Szwedów do własnej bramki.

Radość i łzy wzruszenia

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Polski. Jest to niesamowity sukces! Zawodnicy nie kryli szczęścia, a trener – Czesław Michniewicz, nie mógł powstrzymać łez.

– “To był wyjątkowy moment. Całe moje życie przeleciało mi przed oczami” – powiedział po spotkaniu.

– “Było bardzo dużo emocji, ranga spotkania, otoczka i to, że osiągnęliśmy cel udzieliły mi się i się wzruszyłem. To nie był tylko mój mecz kontra Szwecja. To cała Polska chciała to spotkanie wygrać. Napięcie rozkładało się na 38 milionów Polaków” – podsumował Michniewicz.

Dokonaliśmy czegoś fantastycznego. Zasługujemy na to, by pojechać na mundial i zagrać na nim dużo lepiej niż poprzednio” – podkreślił Grzegorz Krychowiak.

Nie da się ukryć, że po części to nawet kibice przysłużyli się do wygranej polskiej reprezentacji. Bowiem ich doping był wyjątkowy.

– “To ważne w tego typu meczach, kiedy decydują detale. Bez kibiców w trudnych momentach ten mecz byłby jeszcze cięższy. Dziękuję za fantastyczny doping” – przyznał Krychowiak.

Źródło: sport.wprost.pl, sport.dziennik.pl