Naukowcy odkryli światło ultrafioletowe, które zabija zarazki

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii dokonali ważnego odkrycia. Udowodnili, że jeden z rodzajów światła ultrafioletowego zabija większość zarazków i wirusów, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Specjaliści podkreślają, że dzięki temu odkryciu będziemy w stanie zapobiec nowym pandemiom.

Naukowcy właśnie udowodnili, że światło Far-UVC zabija aż 98% zarazków, które znajdują się w danym pomieszczeniu mającym wymiary mniej więcej standardowego pokoju. Jest to ważne odkrycie, które może nam pomóc w zapobieganiu kolejnym pandemiom. Należy również podkreślić, że światło da się łatwo zainstalować i co więcej, jego obsługa również nie sprawia problemów. Lampy z Far-UVC montuje się tak jak tradycyjne oświetlenie.

Światło jest całkowicie bezpiecznie dla ludzi – nie wykazano negatywnego wpływu na wzrok czy na skórę. Wystarczy pięć minut, by lampa z Far-UVC zabiła 98% drobnoustrojów, które znajdują się w powietrzu w danym pomieszczeniu. Dlatego zastosowanie tego specjalnego światła ultrafioletowego zapobiega rozprzestrzenianiu się takich chorób jak grypa czy COVID-19.

“Far-UVC w krótkim czasie zmniejsza w pomieszczeniach liczbę aktywnych drobnoustrojów prawie do zera. Dzięki temu powietrze w nich jest zasadniczo tak samo bezpieczne, jak to na zewnątrz. Korzystanie z tej technologii w pomieszczeniach, w których gromadzą się ludzie, może zapobiec kolejnej potencjalnej pandemii” – zaznaczył cytowany w “The Independent” David Brenner – współautor badań, które zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym “Scientific Reports”.

“Przede wszystkim jest to bezpieczny sposób na zapobieganie przenoszeniu się wszelkich wirusów, w tym również COVID-19 i jego wariantów, grypy, a także wszelkich potencjalnych kolejnych drobnoustrojów pandemicznych” – podkreślił naukowiec.

Są to naprawdę spektakularne wyniki. Użycie światła nie tylko przynosi lepsze efekty niż wietrzenie pomieszczenia, ale także zapobiega rozprzestrzenianiu się mutacji wirusów.

Źródło: medonet.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły