Polska tancerka zdobyła cztery medale na Mistrzostwach Europy

Marta Wojciechowska, tancerka Studia Tańca Bonito Lublin, na Mistrzostwach Europy w Warszawie zdobyła aż 4 medale. Polka wygrała w konkurencjach: salsa, bachata, merengue i latin show.

Marta zaczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 7 lat. To właśnie wtedy jej mama zapisała ją na pierwsze zajęcia taneczne.

“Jak byłam małym dzieckiem, to moja mama zauważyła, że mam ten dryg, już wtedy zaczynałam coś tam tańczyć. Zobaczyła we mnie tę pasję i zapisała mnie na zajęcia do szkoły tańca towarzyskiego, od tego zaczynałam – przez sześć lat tańczyłam taniec towarzyski” – wspomina tancerka w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Potem zainteresowały ją tańce karaibskie.

“Pomyślałam, że fajnie by było spróbować czegoś nowego, rozwinąć się w innym kierunku. Dlatego postawiłam na tańce karaibskie, co jest też połączone z tańcami towarzyskimi. Dzięki temu mogłam zacząć startować w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych w kategoriach solowych. Dało mi to możliwość sprawdzenia się i konkurowania z innymi tancerzami” – przyznaje.

Tancerka już od kilku lat jeździ na różne zawody. Pod koniec kwietnia wzięła udział w Mistrzostwach Europy Artistic Ballroom, które odbyły się w Warszawie. Kobieta z tej imprezy przywiozła aż cztery medale. Wygrała w konkurencjach: salsa, bachmata, merengue i latin show. Nie spodziewała się takiego sukcesu.

“Czułam się dobrze przygotowana do tych zawodów, ćwiczyłam już od dawna, ale nie spodziewałam się tego kompletnie. Byłam ogromnie zdziwiona. Pojechałam na zawody z taką myślą, żeby zatańczyć najlepiej jak potrafię, żeby zrobić to, co do mnie należy i zatańczyć od serca. Wychodzę na parkiet i to jest mój świat, w którym się odnajduję. Zrobiłam to, co było do zrobienia, a wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania” – opowiada.

Warto tańczyć

Taniec przynosi wiele korzyści. Nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne, ale także psychiczne.

“Dla wielu osób taniec to sposób na rozluźnienie po pracy, taki odpoczynek. Mimo, że fizycznie występuje zmęczenie, to głowa odpoczywa. U mnie wygląda to tak, że nawet jeśli jestem zmęczona, to i tak idę na trening, wytańczę się i pomaga mi to odpocząć psychicznie, rozluźniam się. Gdy leci muzyka, nie myślę o niczym innym tylko o tańcu, o tej danej chwili, kiedy robię to, co uwielbiam. Panie na zajęcia przychodzą, żeby się rozruszać, potańczyć, cieszyć się tańcem, bo to jest czysta radość. Taniec pomaga też wyrzucić z głowy różne myśli, oczyścić umysł. Poprawia kondycję, bardzo dobrze wpływa na postawę ciała” – podkreśla Marta Wojciechowska, czterokrotna mistrzyni Europy federacji WADF.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły