Dostarczyła pizzę i uratowała życie kobiecie

Sophia Furtado z Massachusetts na codzień rozwozi pizzę. Pewnego dnia kiedy podjechała pod dom Caryn Hebert Sullivan, by dostarczyć zamówienie, przed furtką znalazła nieprzytomną i w dodatku zakrwawioną kobietę. Uratowała jej życie.

Caryn Herbert Sullivan chciała zjeść coś na kolację, więc zamówiła pizzę. Czekała na dostawcę przed domem, by nie obudzić śpiącej już rodziny. To właśnie wtedy z powodu bolącego kolana potknęła się i upadła. Nieszczęśliwie uderzyła głową o chodnik i straciła przytomność.

Około 22 pod dom przyjechała Sophia Furtado, by dostarczyć zamówienie. Kobieta znalazła zakrwawioną i nieprzytomną Caryn przed furtką. Bez wahania ruszyła jej na pomoc.

Sophia posiada umiejętności medyczne, bo kilka lat temu przygotowywała się do zawodu ratownika. Choć ostatecznie nie podeszła do egzaminu z powodów rodzinnych, to dzięki zdobytemu doświadczeniu uratowała życie Caryn Sullivan.

Kobieta najpierw zauważyła, że krew już zdążyła skrzepnąć. Wywnioskowała, że Caryn musiała upaść jakieś 15-20 minut przed jej przyjazdem.

„Caryn była nieprzytomna. Oczy miała wywrócone do tyłu” – opowiadała Sophia w rozmowie z CNN. – „Przeczuwałam, że może umrzeć”

Sophia zaczęła również krzyczeć, by obudzić bliskich Caryn. Jej mąż wyszedł przed dom i zupełnie nie wiedział co robić, bo strach o żonę wyłączył mu możliwość rozsądnego myślenia. Zaś dostawczyni pizzy starała się zrobić wszystko, by uratować nieprzytomną kobietę. Unieruchomiła jej szyję i została aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

Caryn trafiła do szpitala. Lekarze byli zgodni – gdyby nie interwencja Sophii, kobieta nie przeżyłaby. Doznała ona dwóch poważnych krwotoków do mózgu.

Teraz zaczyna powoli dochodzić do siebie. Jednak nadal odczuwa skutki tego wypadku. Po wypisaniu ze szpitala może chodzić tylko na krótkie dystansy. Ma także problemy ze słuchem. Ale najważniejsze, że żyje.

„Dzięki Bogu, że tam była, inaczej bym umarła” – mówi o Sophii kobieta. Nazywa ją swoim “aniołem stróżem”

O niesamowitej interwencji dostawczyni pizzy zrobiło się głośno. Jej firma zdecydowała się nagrodzić ją dużą sumą pieniędzy. Dzięki temu kobieta będzie mogła ukończyć studia pielęgniarskie i ratować kolejne życia.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły