Pomoc dla Polaków mieszkających na Ukrainie

W województwie lubelskim właśnie ruszyła akcja “Polacy Rodakom”. W różnych punktach zbierane są dary, które zostaną przekazane polskim rodzinom mieszkającym na Ukrainie.

Różne punkty w województwie lubelskim przyjmują dary, głównie żywność z długim terminem ważności. Trafią one do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Wręczenie ma się odbyć przed Świętami.

– “Akcja organizowana jest już po raz 23“. – zaznacza senator Stanisław Gogacz który zainicjował tę akcję. – “Bardzo cieszę się, że ta akcja się rozpoczęła. Wiemy, że w Ukrainie trwa wojna i Polacy stają się siłą rzeczy ofiarami tej agresji. Dlatego tym bardziej czekają na te biało-czerwone paczki, szczególnie dzieci, szczególnie duże rodziny. Te, które otrzymały te paczki już wcześniej.

“Prosimy o przynoszenie produktów z długim terminem ważności” – zaznacza Anna Szczygieł, dyrektor biura senatorskiego senatora Stanisława Gogacza. – “Są to m.in. słodycze, kakao, konserwy mięsne, tłuszczowo-mięsne, w metalowych lub plastikowych opakowaniach, makarony, cukier, kasze, ryż, masa makowa, mleko w proszku, przyprawy. Zbieramy również małe miękkie przytulanki, które też wkładamy do każdej paczki. Nie prowadzimy zbiórki butów, odzieży oraz książek.

Do każdej paczki organizatorzy wkładają także list i opłatek. To symboliczny gest, który ma dodać otuchy Polakom na Ukrainie.

Jeszcze przed pandemią udało się im zebrać 4 tysiące paczek. Z kolei rok temu przekazali 2 tysiące paczek. Zaangażowani w akcję mają jednak nadzieję, że uda im się znowu osiągnąć taką liczbę jak sprzed kilku lat.


– “Na pewno trzeba pomóc. Bogu dzięki, u nas jest pokój, a tam jest taka sytuacja, że trzeba pomóc” – podkreślają uczestnicy akcji. – “Ta akcja zawsze cieszy się dużym powodzeniem. Dużo darów jest przekazywanych na Ukrainę. W dzisiejszych czasach, w obliczu wojny w Ukrainie każda pomoc jest bardzo ważna, abyśmy wspierali swoich ludzi w Ukrainie. My Polacy lubimy pomagać. Pomagamy z dobrego serca, pomagamy na tyle, na ile możemy. Jakby nie było, to jest Polak i sercem zawsze jesteśmy przy Polsce. Mówią, że dobro wraca.”

Źródło: radio.lublin.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły