Pomóż Obronie Terytorialnej Ukrainy!

Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego oraz radio RMF FM organizują wspólnie akcję charytatywną. Celem “Razem z Julią wspieramy Obronę Terytorialną Ukrainy” jest zebranie środków na zakup sprzętu ratującego życie dla walczących ochotników.

Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego oraz radio RMF FM organizują wspólnie akcję charytatywną. Z prośbą o wsparcie zwróciła się do nich bowiem Julia, która jest córką dowódcy jednej z brygad Obrony Terytorialnej Ukrainy. Jej tata, Mykoła wcześniej był tokarzem. Po wybuchu wojny stał się terytorialsem dzielnie broniącym swojej ojczyzny. Przeszedł szkolenie i wraz ze swoimi kolegami walczy o Ukrainę.

Jego córka zgłosiła się do IBiRM, by poprosić o wsparcie Obrony Terytorialnej Ukrainy. Zbierają środki na sprzęt ratujący życie – kamizelki, apteczki, noktowizory.

Widziałem, z jak ogromnym wzruszeniem ta młoda dziewczyna opowiadała mi o działaniach swojego ojca i jego kolegów, widziałem jak bardzo jej zależy na tym, by im pomóc” – mówi generał Bogusław Pacek, szef IBIRM. – “Nie zbieramy na broń! Zbieramy na sprzęt ratujący życie: kamizelki, apteczki, lornetki, noktowizory, elementy umundurowania. Wszystko to, co może przydać się w okopach, a na co ochotnicy nie mogą w pierwszej kolejności liczyć od państwa” – dodał. – “Postanowiliśmy im pomóc.

Wojna nadal trwa i jej końca nie widać. Po wysadzeniu tamy, potrzeby mieszkańców Ukrainy i żołnierzy są coraz większe.

Sytuacja wygląda nieciekawie. Wojna trwa, każdego dnia mamy ostrzały miast i miasteczek w Ukrainie. Dalej umierają cywile i żołnierze, ale nie tylko. Widzimy przecież, co wydarzyło się po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce. To jest terroryzm, z którym musimy walczyć” – podkreśla Julia, która jest inicjatorką całej akcji. – “Niestety, tak już jest, że często przyzwyczajamy się do najtrudniejszych nawet informacji, o śmierci, o cierpieniu. Ale jestem tu po to, żeby przypomnieć o tym dramacie i poprosić Was o pomoc.”

By włączyć się w akcję i pomóc brygadzie Obrony Terytorialnej Ukrainy, KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: rmf24.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły