Pracuje rok w policji, a już uratowała dziewięć osób

Oficer Taylor Brandt została nazwana przez swoich współpracowników bohaterem. Wszystko dlatego, że w ciągu swojej rocznej służby uratowała życie aż dziewięciu osobom.

Kobieta dołączyła do policji w 2019 roku. Tuż po zakończeniu szkolenia została wysłana na patrol. Już wtedy musiała udzielić pomocy ofierze, która została postrzelona kilka razy.

“Zobaczyliśmy mężczyznę na ulicy, który ledwo oddychał. Powiedział nam, że postrzelono go, ale nie dostaliśmy żadnego zgłoszenia o strzelaninie. Nie było też słychać żadnych odgłosów strzałów” – wspomina sytuację Taylor.

To była pierwsza sytuacja, w której Taylor musiała zastosować to, czego nauczyła się na szkoleniu w prawdziwym życiu.

– “Policja jako pierwsza jest na miejscu zdarzenia. Dlatego najczęściej to my, jako pierwsi udzielamy pomocy medycznej. Naszym celem jest zawsze uratować życie osoby poszkodowanej” – mówi.

Kobieta po roku w policji, stwierdza, że osoby, którym pomagała były najczęściej ofiarami strzelaniny. Dlatego wiedziała w jaki sposób uratować te osoby i nie doprowadzić do ich wykrwawienia.

Minął rok jej służby, a ona uratowała aż dziewięć żyć.

“Niektórzy nawet po kilku latach służby nie mogą się pochwalić takim wynikiem” – mówi z dumą policjantka

Komendant, który jest odpowiedzialny za szkolenia rekrutów nie może wyjść z podziwu.

“Znajdźcie drugiego takiego policjanta w kraju. Takiego, który w rok uratował dziewięć osób. To wcale nie jest takie proste. Taylor naprawdę rozumie z czym wiąże się ta służba. Bo praca w policji polega na poleganiu ludziom” – podkreśla Ralph Ennis.

Policjanci zaznaczają, że dużo zmieniło się w amerykańskiej policji, od czasu gdy wprowadzono dodatkowe szkolenia. To dzięki nim oficerzy na służbie wiedzą jak udzielić pomocy osobom poszkodowanym.

“Kiedy ja pierwszy raz przyszedłem do policji, to wielu ludzi umierało na moich oczach, bo nie byliśmy odpowiednio przygotowani, nie mieliśmy specjalnych szkoleń. Teraz, ta świadomość, że policjanci naprawdę są dobrze przeszkoleni, jest satysfakcjonująca. Dzięki temu, możemy uratować więcej żyć” – przyznaje Ralph.

Źródło: wjla.com

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły