Projekt “Urzekająca”: być kobietą i kochać siebie

Ewelina Chełstowska to autorka projektu “Urzekająca”. Jest to inicjatywa skierowana do kobiet, która ma im pomóc pokochać siebie. Wyjątkowe wydarzenia wspierają ich rozwój osobisty.

Ewelina Chełstowska wzięła kiedyś udział w warsztatach dla żon. Wtedy wpadła na pomysł, żeby zorganizować konferencję dla kobiet. W ten sposób powstał projekt “Urzekająca”.

W ramach projektu powstało wyjątkowe konto na Facebooku, a także profil na Instagramie.

Można znaleźć tam darmowe treści, które regularnie udostępniamy i wiemy, że pomagają, bo dostajemy dużo wiadomości, że to, co przekazujemy, jest przydatne” – mówi Chełstowska. – “Organizowane są też Kawy z Urzekającą – spotkania kobiet, które odbywają się już w 35 miastach w Polsce. Kolejne są w przygotowaniu. Kobiety spotykają się co miesiąc w restauracjach i prowadzą tematyczne spotkania. W ten sposób wspierają się we wzroście osobistym opartym na wartościach” – dodaje.

Ewelina przyznaje, że sama potrzebowała wiele czasu, by odnaleźć siebie. By stać się pewną siebie i swoich zdolności kobietą. Teraz chce pomóc innym kobietom w tej trudnej, lecz niezwykle potrzebnej drodze. W końcu w grupie zawsze raźniej!

“U mnie to była długa droga, kilkuletnia i tym się dzielę na webinarach. Opowiadam o moich potknięciach, błędach i wnioskach, jakie wyciągnęłam. Społeczność kobiet i kursy w Klubie Urzekającej nieustannie pomagają mi na drodze rozwoju, bo cały czas realizuję któryś z tych materiałów. Wiem z własnego doświadczenia, że bycie w społeczności kobiet, które myślą podobnie do nas, jest dużo łatwiejsze niż bycie samemu” – podkreśla.

Ewelina zaznacza, że jednym z krokiem do jej przemiany było pielęgnowanie w sobie poczucia wdzięczności.

“Uważam, że antidotum na narzekanie jest wdzięczność. Promuję postawę wdzięczności, bo moim zdaniem jest ona przeciwieństwem narzekania. Bardzo lubię cytat: „To nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, tylko wdzięczność szczęśliwymi”. Wiele w życiu potrafi się zmienić, kiedy jesteśmy wdzięczni. Postawę wdzięczności można wypracować, to nie jest tak, że się z nią rodzimy.” – mówi.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły