Przejechali 130 kilometrów, by przywieść śnieg prawnukowi

Emerytowane małżeństwo postanowiło uczynić coś niezwykłego. Przemierzyli 130 kilometrów, wioząc na tylnym siedzeniu swojego pickupa… śnieg! Motywacją było pragnienie podzielenia się tym wyjątkowym doświadczeniem z najmłodszym członkiem rodziny – ich prawnukiem.

Emerytowane małżeństwo, dumni pradziadkowie, postanowili zrobić coś niezwykłego dla swojego prawnuka. Gdy ich wnuk, Alex, i jego partnerka Jesse, powitali na świecie trzecie dziecko, pradziadkowie postanowili zaskoczyć najnowszego członka rodziny. Po raz pierwszy w życiu pragnęli pokazać mu śnieg.

Wydali się na 130-kilometrową podróż w swoim pickupie, a na tylnym siedzeniu przewozili biały puch śniegu, który opadł niedawno w ich okolicy.Pan Furse, emerytowany porucznik policji, wyruszył z rejonu jeziora Arrowhead w Kalifornii do Huntington Beach z pickupem, który był wypełniony śniegiem. Ich staranne przygotowanie śnieżnej niespodzianki miało uczynić pierwsze spotkanie z prawnukiem wyjątkowym.

„Śnieg wypełnił około 75 procent przestrzeni pickupa, więc szacujemy, że przewieźliśmy około 600 do 700 funtów śniegu” – powiedziała pani Rood, żona pana Furse. „Nasz prawnuk nigdy wcześniej nie widział śniegu, więc zrzuciliśmy go, żeby wszystkie dzieci mogły się pobawić”.

Gdy dotarli do domu Alexandra, pradziadkowie z uśmiechami na twarzach prezentowali podarunek natury, który tak długo chcieli pokazać. Reakcja prawnuka była bezcenna, a radość i wzruszenie rodziny wypełniły powietrze. Carter, który miał wtedy zaledwie rok, bawił się w towarzystwie swoich starszych braci, Jacoba, wówczas 10-latka, i Adama, wówczas 9-latka. Wszyscy trzej przeżyli dzięki dziadkom wspaniałe chwile radości i zabawy.

 „Wszystkim dzieciom bardzo się to podobało. Wszyscy grali w bitwę na śnieżki, biegali. Ulepiliśmy nawet mini-bałwanka. Carter poczuł na własnej skórze śnieg i był nim naprawdę zdumiony. Śmiał się, a skończyło się na tym, że rzucił nawet małą śnieżką w swoich starszych braci”. – opowiada pani Rood.

Ta prosta, ale pełna miłości podróż pokazuje, że czas spędzony z rodziną i tworzenie wyjątkowych wspomnień są najcenniejsze. To dowód, że nawet w późniejszych latach życia, serce pozostaje młode, gotowe na przygody i nowe doznania.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły