Przez 78 lat miał jej zdjęcie w portfelu. Wreszcie się zobaczyli…

Rey i Huguette spotkali się w 1944 roku, kiedy 21-letni żołnierz oddał młodej Francuzce swoją puszkę sardynek i kanapkę z dżemem. 14-latka dała mu w zamian mleko i swoje zdjęcie. Mężczyzna trzymał ją w portfelu przez 78 lat. Ostatnio w końcu zobaczyli się ponownie…

Rey Pye ma 99 lat. Pochodzi z Burry Port, małej miejscowości w Walii. Podczas II wojny światowej był żołnierzem, służył w 224. Kompanii Polowej Królewskich Inżynierów. W 1994 roku przejeżdżał przez Normandię. Wraz ze swoim konwojem zatrzymali się w Vrigny. Ich jedynym posiłkiem była puszka sardynek i chleb z dżemem. W pewnym momencie mężczyzna zauważył dziewczynę wpatrującą się w niego. Rey podzielił się z nią swoją kanapką. 14-latka wzięła kawałek chleba i poszła zjeść w ukryciu. Następnego dnia żołnierz znalazł przy łóżku mleko i fotografię z wiadomością na odwrocie. Trzymał ją przez 78-lat w portfelu.

Rey wrócił do Normandii po wojnie, kiedy miał 79 lat. Chciał znaleźć Huguette, niestety nie udało mu się to. Jego historię przypadkowo usłyszał wolontariusz ze stowarzyszenia „Taxi Charity for Military Veterans”. Ta organizacja zabiera weteranów na darmowe wycieczki po Francji, Belgii i Holandii. Wolontariusz, Paul Cook, napisał, że szuka kobiety, którą Rey poznał podczas wojny. Dzięki reakcji wielu osób dowiedział się gdzie mieszka Huguette.

Rey i Huguette w końcu spotkali się w listopadzie 2022 roku.

„Postarzeliśmy się, ale wciąż jesteśmy tacy sami” – powiedziała kobieta.

Rey Ley podziękował za wsparcie i pomoc w poszukiwaniach Francuzki.

„Pamięć o moim bardzo krótkim spotkaniu z tą młodą dziewczyną pozostanie ze mną na zawsze. W tych najbardziej ponurych czasach ta odrobina ludzkiej interakcji odcisnęła znak na moim życiu, nosiłem jej zdjęcie w moim portfelu przez 78 lat, zawsze mając nadzieję, że możemy spotkać się ponownie” – powiedział 99-latek dla “The Independent”.

Dużą rolę odegrał Paul Cooka, który zaangażował się w sprawę i pomógł Reyowi.

„Nie ma słów, aby opisać, jak bardzo jestem podekscytowany, że Rey znalazł Huguette. To jest jak hollywoodzki film, i nie zdziwiłbym się, gdyby ta piękna historia została zekranizowana” – podkreślił.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły