Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem na świecie. Niesamowity sukces Polaka

Robert Lewandowski zdobył tytuł najlepszego zawodnika na świecie. Udało mu się wygrać nagrodę FIFA The Best. W rywalizacji pokonał nawet legendy piłki nożnej, takie jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Jest to największe wyróżnienie dla polskiego piłkarza w całej historii.

„France Football” odwołało galę „Złotej Piłki” z powodu koronawirusa, więc to FIFA The Best stało się najbardziej prestiżową nagrodą dla piłkarzy w 2020 roku. W całej historii polskiej piłki nożnej, nigdy nie zdarzyło się, żeby piłkarz zdobył tak ważne wyróżnienie.

W plebiscycie FIFA The Best wzięli udział kapitanowie zespołów narodowych, selekcjonerzy, dziennikarze i internauci. W głosowaniu uwzględniano osiągnięcia piłkarskie od 20 lipca 2019 do 7 października 2020 roku.

Lewandowski strzelił 64 bramki i zanotował 15 asyst (wliczając zarówno rozgrywki klubowe jak i reprezentacyjne).

Ani Christiano Ronaldo, ani Leo Messi nie mogli się pochwalić takimi wynikami. Ronaldo ma na koncie 53 trafienia i 7 asyst, natomiast Messi 34 gole i 30 asyst.

Nagroda została przyznana w czwartek w Zurychu. Przez obostrzenia, zawodnicy nie byli na miejscu, jednak łączyli się z organizatorami online.

Robertowi nagrodę wręczył prezydent FIFA, Gianni Infantino, który przyleciał do Monechium, żeby osobiście pogratulować piłkarzowi.

Jestem dumny. To wielkie osiągnięcie nie tylko dla mnie, ale też dla Bayernu Monachium i reprezentacji Polski. Jestem przeszczęśliwy – mówi nasz kapitan reprezentacji.

„Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które mnie wspierają, które mi kibicują i pomogły mi wejść na ten poziom. Chcę też podziękować mojej rodzinie: mamie, tacie, który wiem, że nade mną czuwa, żonie wspierającej mnie na co dzień. Wielkie podziękowania dla nich, jestem wdzięczny, że mam te osoby, bo, trening treningiem, ale bardzo liczy się to co wokół. Kibicom dziękuję również za głosy, że wierzą we mnie. To dla mnie wspaniałe wsparcie. Bycie dumnym Polakiem, grającym zagranicą jest fantastyczne. Życzę każdemu, by był dumny skąd pochodzi i z tego, co robi.” – podkreśla Robert Lewandowski.

źródło: sport.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły