Metallica ufundowała stypendia. Gest dobroci legendarnego zespołu

Metallica jest nie tylko zespołem muzycznym, ale również instytucją, firmą, która sprzedaje różne gadżety z logiem grupy, a nawet organizacją charytatywną. Właśnie zaczęła się kolejna edycja programu „Metallica Scholars”, dzięki któremu młodzi technicy dostaną stypendia.

Metallica staje się coraz bardziej słynna nie tylko przez ich muzykę, ale również działalność charytatywną. Ich „Metallica Scholars” jest wsparciem dla młodych ludzi, którzy chcą wejść na rynek pracy w Stanach Zjednoczonych. Słynny kwartet przeznaczył po 100 tysięcy dolarów dla piętnastu placówek zawodowych kształcących młodych techników.

„Cześć wszystkim, tu Lars Ulrich z Metalliki. W zeszłym roku uruchomiliśmy program stypendialny dla osób ze społeczności lokalnych. Chcemy, by poprzez praktyki nabywały potrzebne umiejętności i rozwijały kariery zawodowe. Pomaga nam w tym zadaniu organizacja partnerska American Association of Community Collages” – powiedział perkusista zespołu.

 “Dostrzegamy jak ważne są osoby o wiedzy technicznej w trakcie naszych tras koncertowych. Aby móc występować potrzebujemy wielkiej liczby ciężko pracujących ludzi, którzy są w stanie przygotować od podstaw całą infrastrukturę sceniczną. Jest to dla nas niewyobrażalna pomoc” – wyjaśnia.

“Mamy wielką przyjemność kontynuowania programu stypendialnego w drugim roku z rzędu. Tym razem przeznaczyliśmy na ten cel półtora miliona dolarów. Tą kwotą wesprzemy wszystkie dziesięć szkół, które współpracowały z nami w 2019 roku, a także pięć nowych placówek wybranych do programu w tym roku” – opowiada Ulrich.

Zespół prowadzi fundację All Within My Hands. Kiedy rozpoczął się kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa, All Within My Hands wpłaciło ponad 350 tysięcy dolarów na konta organizacji, które pomagają chorym w walce z koronawirusem. 

Warto zaznaczyć, że gdy w 2019 roku Metallica zagrała koncertw Polsce, to przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

źródło: polsatnews.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły