Rozpoczął ogólnokrajowa inicjatywę koszenia trawników za darmo

Brian w trakcie pandemii stracił pracę. To jednak wtedy wpadł na pomysł koszenia trawników za darmo, by pomóc wszystkim, którzy nie mogą sobie sami poradzić. Jego inicjatywa rozpowszechniła się w całym kraju.

Brian Schwartz z Wayne w stanie New Jersey rozpoczął ogólnokrajową inicjatywę, która ma na celu rozprzestrzenianie życzliwości i dobroci. Wpadł na ten pomysł po tym, jak stracił pracę w trakcie pandemii. Poczuł, że chce wnieść pozytywny wkład w świat.

Krótko po tym, założył organizację wolontariacką zajmującą się pielęgnacją trawników. Po to, by pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym i weteranom w koszeniu trawy, przycinaniu żywopłotów i cięciu drzew. I robi to wszystko za darmo. “Kiedy pomagamy osobom takim jak Edna, oddana nauczycielka zmierzająca się z osobistymi problemami, czy Peter, weteran D-Day, który szturmował plaże Normandii, to jest niesamowicie satysfakcjonujące” – powiedział Schwartz portalowi GNN. “Każdy skoszony trawnik to nie tylko skoszona trawa, to ulga, wsparcie i wzmocnienie społeczności.”

Ruch ten, który swój początek miał w New Jersey, szybko rozprzestrzenił się międzynarodowo. Narodził się pod nazwą “Chcę Ci skosić trawnik”. Obecnie Brian nadzoruje ponad 500 wolontariuszy w 46 stanach, a podobne organizacje powstają w Australii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

“Każdego dnia przypomina mi się o moim zmarłym ojcu (który odszedł w styczniu 2021 roku po walce z nowotworem mózgu). Wierzył w moją wizję na tyle, że wniósł swój wkład w jej realizację poprzez naszą zbiórkę funduszy na status organizacji non-profit za pośrednictwem platformy GoFundMe. Wyobrażenie sobie, że spogląda na nas z dumą i widzi, że dokładamy realnego wysiłku w pomoc innym, to potężna siła napędowa” – opowiada.

Okazało się, że jest wielu ludzi gotowych do pracy wolontariackiej i wielu potrzebujących pomocy. Wtedy Brian zaczął poszukiwać innych sposobów wsparcia. Zaczął wprowadzać ludzi w koncepcję bardziej ekologicznego planowania ogrodów. Przykłady takiego planowania to zakładanie ogrodów skalnych, ogrodów z rodzimymi gatunkami roślin lub przechodzenie na narzędzia zasilane bateriami. Brian stara się nie tylko pomagać teraz, ale również wprowadzać zrównoważone praktyki, które przyniosą korzyści na przyszłość.

Źródło: goodnewsnetwork.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły