Są małżeństwem już od 70 lat! Niesamowita historia wielkiej miłości

Helena i Józef Wiluszowie są małżeństwem już od 70 lat. Niedawno obchodzili kamienne gody. Z tej okazji postanowili podzielić się niezwykłą historią swojej wielkiej miłości.

Helena i Józef Wiluszowie obchodzili ostatnio 70 rocznicę ślubu. Choć oboje mają już ponad 90 lat, pozostają aktywni i samodzielni. Z okazji “kamiennych godów” przyjęli wyjątkowych gości – w tym Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Oprócz niego pojawili się także Piotr Maj, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Pile oraz Ewa Ramusiewicz, radna Rady Powiatu w Pile.

“Nie dość, że w wieku prawie 95 lat prowadzi swojego Facebooka, ma smartfona lepszego niż jego syn i 3 dni temu naprawił znajomym kosiarkę spalinową i radio, to niedawno obchodził rocznicę «kamiennych godów» zawarcia związku małżeńskiego ze swoją Helenką – napisał Eligiusz Komarowski na swoich mediach społecznościowych.

Zarówno Helena, jak i Józef pochodzą z Bieszczad. W latach 50. postanowili jednak się przeprowadzić do województwa koszalińskiego. Ostatecznie wylądowali w Czajce. Mężczyzna znalazł tam pracę jako mistrz ślusarstwa samochodowego, a jego żona zajmowała się domem.

Małżeństwo wychowało czwórkę dzieci. Doczekali się 10 wnuków i 11 prawnuków. Mają swoje pasje i nadal pozostają aktywni.

„Pani Helena ma 91 lat i uprawia jeszcze przydomowy ogródek, pan Józef – lat 93 – nadal majsterkuje i interesuje się elektroniką, lubi komputery, prowadzi nawet swój profil na FB. Doskonale posługuje się również smartfonem” – podkreśla starosta pilski.

Choć ich małżeństwo jest niezwykle szczęśliwe, to mieli trudne momenty. Pan Józef przeszedł aż trzy zawały serca. Udało mu się z tego wyjść dzięki poznańskim lekarzom.

Żyją skromnie, bo utrzymują się z emerytury pana Józefa i świadczenia pani Heleny. Czują się jednak szczęśliwi, zaznaczają, że niczego im nie brakuje. Mieszkańcy nieustannie ich podziwiają. To niezwykle pogodni ludzie, którzy darzą siebie wyjątkową miłością.

„Życzę Wam jeszcze raz przede wszystkim dużo zdrowia i dziękuję za tak miłe przyjęcie. To był zaszczyt Państwa poznać” – powiedział na koniec pan Komarowski.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły