Są małżeństwem od 76 lat – ich miłość wciąż kwitnie

Felicja i Leon Kieruzel to małżeństwo, które przeżyło razem już 76 lat! Są najdłużej związaną parą w Ostrowie Wielkopolskim. Los ich połączył na wojskowej potańcówce, a po kilku randkach, 2 sierpnia 1947 roku, zdecydowali się na ślub, który złączył ich na zawsze.

Felicja i Leon Kieruzel to para, która może poszczycić się najdłuższym stażem małżeńskim w Ostrowie Wielkopolskim. Los skrzyżował ich ścieżki na wojskowej potańcówce, a po kilku randkach, 2 sierpnia 1947 roku, zdecydowali się na ślub.Pan Leon świętuje w tym roku 99 urodziny, a jego żona Felicja skończyła 95 lat.

„To było we Wrześni, kiedy byłem w Drugim Sudeckim Pułku Czołgów. Na jednej z potańcówek poznałem właśnie moją żonę. I tak to się zaczęło: randka, randka, randka, a doszło ostatecznie do ślubu” – mówi pan Leon dla portalu wlkp24.info.

Leon podkreślił, że to on jest głową rodziny, ale bez Felicji ich dom byłby pozbawiony ciepła. Oboje od zawsze rozkładali obowiązki i mogli liczyć na swoje bezgraniczne wsparcie.

„Ja nie mogę narzekać na nasze małżeństwo, bo jest wspaniałe!” – powiedział senior.

Miłość, która nie rdzewieje

„Taka miłość! Felicja i Leon Kieruzel spędzili ze sobą 76 lat. To para z najdłuższym stażem małżeńskim w całym mieście. Moje wielkie, wielkie gratulacje! Drodzy Państwo Kieruzel! Jestem wzruszona i pełna szczerego uznania! Niech Państwa miłość trwa w najlepsze, a każdy dzień będzie nową okazją do dzielenia się uśmiechem, wzajemnym wsparciem i troską” – mówiła prezydent Ostrowa Wielopolskiego – Beata Klimek.

Podczas tej wyjątkowej rocznicy, Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, wraz z Katarzyną Zarembą, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, odwiedzili państwa Kieruzel. Małżeństwo to nadal emanuje energią, zachowuje poczucie humoru i pozytywne podejście do życia. W trakcie swojego życia wspólnie wychowali syna i dwie córki. Teraz cieszą się z pięciorga wnucząt i trójki prawnucząt.

Historia Felicji i Leona Kieruzel jest inspirująca i przypomina nam, że miłość, pozytywne podejście do życia oraz wsparcie rodziny i przyjaciół mogą uczynić nasze życie długie i pełne radości. To także dowód, że trwałe małżeństwo to nie kwestia przypadku, ale przede wszystkim zaangażowania, wzajemnego szacunku i wspólnie przeżytych chwil. Warto pamiętać, że trwanie w miłości i szczęściu jest możliwe, nawet gdy mijają lata.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły