Skończył 111 lat: jest najstarszym Włochem i zna przepis na długowieczność

Tripolino Gianni właśnie skończył 111 lat. Mężczyzna jest najstarszym Włochem. Przeżył dwie wojny światowe, a także dwie pandemie. Ma swoje żelazne trzy zasady, których trzyma się przez całe życie. To jego sekret na długowieczność.

Tripolino Giannini, który niedawno skończył 111 lat pod koniec sierpnia, jest najstarszym żyjącym mężczyzną we Włoszech. Jego urodziny były okazją do radosnego spotkania rodziny, przyjaciół i lokalnych dostojników. Uroczystość stała się jeszcze bardziej wyjątkowa dzięki obecności członków Klubu Weterana Bersaglierów (formacji lekkiej piechoty), którzy zajęli się artystyczną stroną wydarzenia. Jeden z nich nawet zagrał na trąbce piosenkę “Happy Birthday to You”. Giannini jest również najstarszym aktywnym bersagliere we Włoszech.

„Rano wiceburmistrz Antonio Giuseppe oraz miejski radny Mauro Niccolini wstąpili do niego z wizytą, żeby życzyć mu wszystkiego najlepszego od administracji i mieszkańców”  – można przeczytać na stronie internetowej miasteczka Cecina.

Tripolino mieszka w Cecina od dziecka. W przeszłości prowadził tam sklep z warzywami i owocami. Przeżył trudne czasy dwóch światowych wojen oraz dwóch pandemii: hiszpanki i Covid-19.

Mimo swojego zaawansowanego wieku, Tripolino nadal zachowuje optymistyczne podejście do życia. Kiedy zapytano go, jak udało mu się osiągnąć 111 lat w tak dobrym zdrowiu i formie, Giannini podzielił się trzema zasadami, które zapewniają mu satysfakcję i dodają energii.

Tripolino podkreśla trzy ważne zasady, które według niego pomogły mu zachować zdrowie i długowieczność: nie palić papierosów, unikać stresu oraz spożywać lekkie posiłki w towarzystwie kieliszka wina. Te zasady pomogły mu przetrwać wiele chorób.

Przez większość swojego życia Tripolino był aktywny fizycznie i regularnie uprawiał sport. Już w 1929 roku wziął udział w pierwszym biegu zorganizowanym w swoim miasteczku, gdzie zajął czwarte miejsce. Te zawody wciąż odbywają się corocznie, a 111-letni Giannini pozostaje wiernym kibicem.

W młodości Tripolino służył w wojsku, w jednostce lekkiej piechoty zmechanizowanej. Po zakończeniu służby wojskowej otworzył sklep z warzywami w rodzinnym Cecina. Nawet po przekroczeniu wieku 100 lat wziął udział w biegu, co świadczy o jego niezwykłej aktywności i determinacji.

Źródło: pl.aleteia.org

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły