Śląsk Wrocław okazuje wsparcie Wenezueli

Śląsk Wrocław, aktualnie zajmujący drugie miejsce w Ekstraklasie i dwukrotny mistrz Polski, dołączył do akcji Caritas Polska – Paczka dla Wenezueli. Chcą w ten sposób wesprzeć kraj, z którego pochodzi ich klubowy kolega.

Śląsk Wrocław, klub piłkarski, dołączył do akcji Caritas Polska – Paczka dla Wenezueli. Jest to inicjatywa mająca na celu dostarczenie pomocy żywnościowej dla tego kraju, z którego w ciągu ostatnich dziewięciu lat uciekło ponad 7 milionów ludzi. Klub ze stolicy Dolnego Śląska w ten sposób wyraził swoje wsparcie dla ojczyzny Lewisa Peny, który od grudnia jest częścią składu wrocławskiej drużyny.

– Dla Śląska Wrocław to oczywiście duże wyróżnienie oraz radość, że współpracujemy i wspieramy największą organizację charytatywną w kraju – Caritas Polska. Jesteśmy klubem otwartym i zaangażowanym społecznie, więc z dużą energią włączamy się w tak dobre inicjatywy. Lewuis Peńa jest we Wrocławiu od niedawna, ale należy do rodziny Śląska i chcemy okazać wsparcie jego rodakom. Wierzymy, że przyczynimy się do zebrania jak największych środków na pomoc dla Wenezueli. Zachęcamy do wpłat – zaznacza Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

W drużynie gra Wenezuelczyk – Lewuis Peńa. Ma on 19 lat i trafił do klubu w grudniu ubiegłego roku.  

– Mój kraj przeżywa ogromny kryzys. Dziękuje klubowi za wsparcie akcji, a Caritas Polska za organizację pomocy. Wenezuela potrzebuje pomocy humanitarnej. Jestem wdzięczny ludziom z Polski za całą tę akcję i zaangażowanie. Nie spodziewałem się, że mój kraj ma tutaj aż tylu przyjaciół – mówi.

Wenezuela faktycznie potrzebuje pomocy. Kraj zmaga się z ogromną inflacją, która w tym roku sięga 190%. Minimalne wynagrodzenie wynosi około 74 USD miesięcznie, jednak jego wartość może być różna w zależności od kursu dolara. Ludzie otrzymują jedynie 3-4 dolary gotówki, reszta to bony żywnościowe. W ciągu ostatnich dziewięciu lat z Wenezueli uciekło aż 7,7 miliona osób, co stanowi więcej niż z Ukrainy i Syrii.

– Wenezuela to kraj zapomniany, potrzebuje wsparcia stąd Caritas Polska po raz piąty organizuje akcję Paczka dla Wenezueli.  Jestem dumny i bardzo dziękuję, że jeden z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce, wsparł nas w tej akcji. Jestem pewny, że to przyczyni się do nagłośnienia akcji i zebrania jeszcze większych środków, które w postaci żywności, materiałów higienicznych, ale też małych grantów na rozwój przedsiębiorczości, trafią do mieszkańców Wenezueli – podkreśla ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.   

Dlatego każde wsparcie jest niesamowicie istotne.

Źródło: caritas.pl

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły